Карта бойових дій під Києвом і в Україні та зведення Генштабу ЗСУ по війні в Україні на кінець 24 березня

Минула 29-ма доба протистояння українського народу російському вторгненню. Станом на кінець четверга, 24 березня, завдання окупантів з виходу на адмінкордони Донецької і Луганської областей, оточення Києва та встановлення контролю над Лівобережною частиною України не виконані. Противнику вдалось частково досягти успіху в Донецькому операційному районі з утримання сухопутного коридору між Ростовською областю РФ та окупованим Кримом.

Про це Генеральний штаб ЗСУ повідомляє на своїй сторінці у Facebook.

Ворог продовжує поповнення втрат, здійснюючи заходи підготовки та переміщення резервних підрозділів ЗС РФ.

На Волинському напрямку противник наступальних дій не проводив.

На Поліському напрямку ворог визначеним угрупуванням наступальних дій не проводив, продовжив нанесення артилерійських та авіаційних ударів, намагається відновити положення своїх сил в районах міст Києва та Макарова.

На Сіверському напрямку противник силами визначених підрозділів намагається зосередити сили і засоби для відновлення наступальних дій. Здійснює невдалі спроби блокування Чернігова. На Броварському напрямку перейшов до оборони, здійснює інженерне обладнання позицій.

Ймовірно, противник намагатиметься вчергове відновити наступальні дії у напрямку на міста Бровари та Бориспіль з метою блокування столиці України, міста Києва, зі східного напрямку.

На Слобожанському напрямку противник здійснює блокування міст Суми та Харків. Завдає ударів по об’єктах цивільної інфраструктури. Намагається поновити наступальні дії в районі міста Ізюм, несе втрати.

Відзначається виведення окремих підрозділів окупаційних військ, що діють у зазначеному районі, на територію російської федерації у зв’язку з втратами більше ніж 50 відсотків особового складу.

На Донецькому напрямку противник утримує займані рубежі. Основні зусилля зосереджує на захопленні міст Попасна, Рубіжне та Маріуполь, успіху не має.

На Запорізькому напрямку силами до п’яти БТГр перейшов до оборони.

На Південнобузькому напрямку противник силами угруповання займає встановлені рубежі оборони, намагається здійснювати заходи з відновлення боєздатності підрозділів та поповнення запасів.

В Азовській операційній зоні, за уточненою інформацією, в ході нанесення удару по зайнятому окупантами порту Бердянськ, знищено великий десантний корабель “Саратов”. Великі десантні кораблі “Цезарь Куников” та “Новочеркаськ” отримали тримали пошкодження. Триває уточнення інших втрат противника.

Раніше “Апостроф” повідомляв, що ЗСУ перейшли у контрнаступ на Запоріжжі та Київщині і відбили у окупантів кілька населених пунктів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *