Кораблі берегової охорони КНР та Філіппін вступили у зіткнення

Кораблі берегової охорони КНР та Філіппін вступили у зіткнення

Фото: Mehr (ілюстративне фото)
Корабель Китаю

Два філіппінські кораблі ескортували два цивільні судна, які перевозили службовців ВМС. Китайські кораблі спробували заблокувати їм шлях.

У спірній частині Південно-Китайського моря службовці берегової охорони КНР і Філіппін вступили в конфронтацію, внаслідок чого сталося зіткнення китайського та філіппінського кораблів. Про це повідомляє Associated Press.

Як заявили у Манілі, два філіппінські кораблі ескортували два цивільні судна, які перевозили службовців ВМС до одного з атолів. У свою чергу китайські кораблі спробували заблокувати їм шлях.

За словами, представника берегової охорони Філіппін Джея Тарріели, під час операції кораблям берегової охорони Філіппін довелося мати справу з небезпечними маневрами берегової охорони КНР та китайського морського ополчення, спробами перекрити шлях.

“Їхні безрозсудні та незаконні дії призвели до зіткнення”, – заявив він.

Корабель Sindangan зазнав невеликі пошкодження.

Тарріела не уточнив, де стався інцидент. Однак раніше філіппінські військові повідомляли про доставку припасів та персоналу на Другу мілину Томаса (китайська назва – риф Женьай), де у 2023 році вже відбувалися зіткнення між кораблями КНР та Філіппін.

Як заявили у береговій охороні Китаю, було “вжито заходів проти філіппінських кораблів, що вторглися у води біля рифу Женьай”. Там додали, що один корабель Філіппін намагався протаранити китайський корабель, хоча завдав лише незначних пошкоджень.

Як відомо, Китай та члени АСЕАН – Філіппіни, Малайзія, Бруней, В’єтнам – ведуть територіальну суперечку навколо архіпелагу Спратлі (китайська назва – Наньша) у Південно-Китайському морі. США пов’язані союзницькими відносинами з деякими регіональними державами та підтримують їхню позицію у суперечках з Китаєм. При цьому через багате на ресурси Південно-Китайське море, різні зони якого оспорюють одразу кілька держав, на рік перевозять вантажів на 5 трлн. доларів.

Як повідомлялося, американський президент Джо Байден попередив Китай, що США захищатимуть Філіппіни в разі будь-якої атаки в спірному Південнокитайському морі.

Нагадаємо, на початку 2023 року Японія, США та Філіппіни вирішили посилити оборонне співробітництво на фоні можливого військового вторгнення Китаю на Тайвань. А в березні США та Філіппіни провели спільні військові навчання, на яких відпрацювали захист від потенційної агресії в бік архіпелагу.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *