Форум Україна Рік 2024 – головні тези і заяви Зеленського

Президент України Володимир Зеленський на форумі “Україна. Рік 2024” відповів на запитання журналістів та розповів про ситуацію після двох років повномасштабного російського вторгнення.

“Апостроф” зібрав основні тези та заяви президента, сказані під час заходу.

Читайте також: Закінчення повноважень Зеленського: Стефанчук розповів, хто буде президентом

Контрнаступ

Президент Володимир Зеленський розповів, що Кремль мав план дій Сил оборони ще до того, як почалися контрнаступальні операції українських військ.

“Я не зможу сказати вам деталі цього плану, бо… чим менше людей знає про плани української армії, тим швидше буде перемога та несподіваний результат для росіян. І скажу вам відверто – наші контрнаступальні дії восени минулого року були на столі в Кремля до того, як почалися контрнаступальні дії. Крапка“, – сказав Зеленський.

Закон про мобілізацію

Президент України Володимир Зеленський прокоментував ситуацію з розглядом законопроекту про мобілізацію Верховною Радою, зазначивши, що народні депутати “мають працювати”. На питання, коли гарант Конституції розраховує на ухвалення закону про мобілізацію, враховуючи близько 4 тисяч правок, запропонованих законодавцями.

Щодо закону, у самому вашому питанні всі складнощі ви вже сказали – тисячі поправок. Нехай депутати працюють і потім відповідають Україні, що буде далі“, – сказав Зеленський.

Втрати у війні

За словами президента, у війні проти агресора загинула вже 31 тисяча українських військовослужбовців. Водночас, втрати ЗС РФ вбитими становлять 180 тисяч осіб. Якщо зважати на поранених і безвісти зниклих росіян, то загальні втрати особового складу ворога становитимуть до 500 тисяч.

Кожна ця втрата – це великі втрати для нас. Росіяни загинуло 180 тисяч. Усього втрат загиблих і поранених у Росії до 500 тисяч. Я не скажу скільки у нас поранених. Тому що Росія знатиме, скільки поранених пішло з поля бою. Просто не скажу”, – додав Зеленський.

Можливість переговорів з Путіним

Також Володимир Зеленський наголосив, що мирні переговори з нинішнім керівництвом РФ неможливі, оскільки глава Кремля Володимир Путін не чує аргументів своїх візаві.

Чи можна говорити з глухою людиною? Чи можна говорити з людиною, яка вбиває своїх опонентів? Ми запропонуємо майданчик, на якому він зможе погодитися, що програв цю війну. Чи Україна програє в цій війні? Я впевнений, що ні. У нас немає можливості програти. Програти – нас не буде, не буде нашого існування”, – сказав президент.

Боєприпаси

Під час пресконференції Володимир Зеленський зазначив, що Російська Федерація почала стикатися з проблемою нестачі озброєння, тому для неї 2024 рік також стане переломним. За словами президента, Росія почала використовувати зброю з Ірану та Північної Кореї. Це свідчить про те, що агресор також зіштовхнувся із проблемами постачання на фронті.

Якщо Росія береться за іранські шахеди, за північнокорейську радянську артилерію та їхні ракети, то це каже, що для них цей рік теж переломний. У них також великий дефіцит“, – сказав президент.

Вибори у США

Також президент зазначив, що результати виборів у США стануть переломним моментом для України. Зеленський натякнув на те, що результати виборів наприкінці року залежатимуть від багатьох речей. Він висловив сподівання, що системи ППО можна у перспективі застосовувати ближче до лінії фронту, що дозволить провести успішні наступальні дії, натякнувши на ЗРК Patriot.

Ми розумітимемо, що відбудеться після цього. 10 Patriot – це кардинально змінило б ситуацію“, – сказав він.

Раніше “Апостроф” писав про підсумки двох років війни РФ проти України.

  • Вас також може зацікавити:

Яке співвідношення втрат ЗСУ та російської армії: Зеленський назвав цифру

Літакопад в окупантів: в Повітряних силах ЗСУ розповіли, що треба для збільшення втрат

Гинуть найсміливіші, треба негайне рішення: крик відчаю бійця з Авдіївки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *