Без України: у США проголосують за гроші Ізраїлю

Без України: у США проголосують за гроші Ізраїлю

Фото: Getty Images
У Майка Джонсона немає часу на допомогу Україні

Зараз немає часу розглядати пакет, який поєднує допомогу Україні та Ізраїлю з положеннями безпеки на кордоні США і Мексики, вважає спікер Палати представників Конгресу Майк Джонсон.

Палата представників Конгресу США наступного тижня проголосує за законопроєкт про допомогу Ізраїлю у розмірі 17,6 млрд доларів. Про це сказав спікер палати Майк Джонсон, повідомило агентство Bloomberg у субту, 3 лютого.

За його словами, такий крок необхідний для якнайшвидшого отримання допомоги Ізраїлю у його боротьбі з бойовиками ХАМАС у секторі Гази. На думку Джонсона, зараз немає часу розглядати пакет, який поєднує допомогу Україні та Ізраїлю з положеннями безпеки на кордоні США і Мексики.

“Цю пропозицію незабаром оприлюднить Сенат після тривалих переговорів”, – запевнив Джонсон.

Вказано, що законопроєкт передбачає кошти на ізраїльські системи протиракетної оборони Залізний купол та Залізний промінь, військові операції США на Близькому Сході та посилений захист американського персоналу у посольствах. При цьому він не буде компенсаційних скорочень витрат, на відміну від законопроєкту про допомогу Ізраїлю на 14 млрд доларів, ухваленого Палатою представників через заперечення Демократичної партії.

“Ізраїльський законопроект, оприлюднений у суботу, є останньою ознакою того, що республіканці в Палаті представників готові відкласти дії щодо допомоги Україні на невизначений термін через суперечки щодо міграційної політики США. Допомога Ізраїлю набагато популярніша в Палаті партій, ніж допомога Україні”, – пише агентство.

Нагадаємо, 1 лютого у Сенаті США анонсували голосування за допомогу Україні. Про це заявив лідер демократичної більшості Чак Шумер. Планувалось, що це голосування відбудеться до 7 лютого.

Як відомо, ще 27 грудня США оголосили про надання Україні останнього пакета військової допомоги на 250 млн доларів. А законопроєкт, який включає в себе 61 млрд доларів для України, поки заблокований у Конгресі США.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *