Петра Порошенка закликають відшкодувати збитки за трубу Медведчука

Порошенко повинен відшкодувати Україні $210 млн збитків у справі про незаконно привласнений нафтопровід “Самара–Західний напрямок”.

Про це пише політичний експерт Петро Олещук, коментуючи рішення Верховного суду України про повернення нафтопроводу у держвласність, пишуть” Українські новини”.

За словами експерта, весь час, поки нафтопровід не перебував в державній власності Україна щорічно втрачала 41-42 млн доларів.

“Номінальна вартість труби – мізер як для такого активу – $23 млн. За рік труба заробляла 41-42 млн дол. Перебувала труба у власності незрозумілих людей з 2016 по 2021. Не важко порахувати, що збитки – 210 млн дол. І хто їх має компенсувати? Очевидно, той олігарх, який заробляв на трубі, а саме Петро Олексійович”, – зазначає експерт.

Як повідомив Олещук, нафтопровід міг потрапити до активу Порошенка за допомогою Медведчука в 2016 році, нібито в обмін на втрачений через націоналізацію росією завод Порошенка в Криму.

“За словами журналіста-розслідувача Юрія Ніколова, труба була своєрідним бартером між путіним та Порошенком. Це було своєрідне “дякую” від путіна Порошенку за завод Порошенка в Криму, який перейшов у власність росії. До речі, як розповідав сам Медведчук, у схемі “труби” була задіяна фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з на той час президента Порошенка і закінчуючи міністрами, правоохоронцями і тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему”, – зазначив експерт.

Як повідомлялося, Верховний Суд остаточно визнав за державою право власності на українську частину магістрального нафтопродуктопроводу “Самара – Західний напрямок” (частина якого більш відома як “труба Медведчука-Порошенка”). За показами правоохоронцям самого Медведчука, в 2016 до нього звернувся на той час президент Порошенко з проханням допомогти привласнити нафтопровід, враховуючи контакти Медведчука з керівництвом РФ. Як зізнався Медведчук, Порошенко вирішував всі адміністративні питання щодо привласнення труби: суди, прокуратура, АМКУ, ФДМ приймали рішення нібито вінтересах Порошенка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *