Геноцид в Україні: суд ООН розгляне позов до Росії

Геноцид в Україні: суд ООН розгляне позов до Росії

Фото: Getty Images
Міжнародний суд ООН буде розглядати справу України проти Росії щодо геноциду

Росія безпідставно звинуватила Україну у неіснуючому геноциді, вважають у Міжнародному суді ООН.

Міжнародний суд ООН у Гаазі визнав свою юрисдикцію у справі України проти Росії щодо геноциду. Про це оголосила президент суду Джоан Доног’ю, повідомила Європейська правда у п’ятницю, 2 лютого.

Видання нагадує що ця справа була ініційована Україною в лютому 2022 року. Тоді Київ звинуватив Москву у безпідставному використанні звинувачень у нібито “геноциді народів Донбасу” для того, щоб обгрунтувати своє протиправне повномасштабне вторгнення до України. Позиція України грунтувалася на численних заявах Володимира Путіна та інших керівників РФ, які ще з 2014 року, а особливо у лютому 2022 року, робили публічні заяви про нібито “геноцид” з боку України.

Сьогодні Джоан Доног’ю оголосила про відхилення п’яти з шести заперечень, які заявила РФ, та про часткове відхилення шостого заперечення.

Разом з тим суд відмовився розглядати українські позовні вимоги щодо незаконності визнання так званих “ЛНР” та “ДНР” та початку війни на основі неправдивих звинувачень у геноциді, бо ті, на думку суду, не стосуються Конвенції про геноцид.

“На розгляд по суті переходить лише твердження України про те, що Росія безпідставно звинуватила Україну у неіснуючому геноциді, що безпосередньо може порушувати Конвенцію про геноцид. Це, ймовірно, змусить українську юридичну команду також скоригувати позовну позицію, бо основні вимоги ґрунтувалися на пунктах, які суд не розглядатиме”, – пише видання.

Зазначається, що це не є рішенням по суті, однак відкриває дорогу для подальшого розгляду.

Нагадаємо, 31 січня суд ООН визнав Росію порушником міжнародного права через порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *