Данія передасть Україні частину F-16 – названо кількість

Україна отримає від Міністерства оборони Данії 19 літаків-винищувачів F-16. Ще 24 борти країна має намір продати Аргентині.

Про це інформує TV2.

Читайте також: Чому Україні потрібні сучасні літаки F-16: детальне пояснення

Очікується, що очільник Міноборони Данії Троельс Лунд Поульсен має прибути з візитом в Аргентину. Сторони можуть підняти питання про можливий продаж країні винищувачів, хоч сам чиновник стверджує, що їде з візитом не для підписання угоди.

“Я обговорюватиму умови потенційної угоди, але зрозуміло, що ми перебуваємо на завершальному етапі укладення домовленості, тому я очікую, що так і буде”, – заявив міністр.

Як зазначає видання, відповідна угода неможлива без згоди Сполучених Штатів. Хоча у жовтні США схвалили продаж літаків Аргентині.

Відповідаючи на запитання, чому Данія не може віддати інші літаки Україні, міністр оборони зауважив, що 19 переданих літаків-винищувачів вже є “великим і суттєвим внеском”.

“Ми є однією з країн Європи, яка жертвує найбільше, і тому ми можемо з чистою совістю продати решту літаків F-16, які у нас, можливо, залишилися”, – додав Троельс Лунд Поульсен.

Раніше “Апостроф” повідомляв, що передача винищувачів прискорить процес знищення ЧФ РФ.

  • Вас також може зацікавити:

Дістане ворога на відстані 370 км: яке озброєння на винищувачі F-16 може отримати Україна

У Данії назвали умову передачі Україні винищувачів F-16: стосується й іншого озброєння

Норвегія передасть Україні винищувачі F-16: в коаліції вже три країни НАТО

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *