В США хочуть випустити облігації на $50 млрд за рахунок заморожених активів РФ

Сполучені Штати підтримають ідею щодо випуску цінних паперів на 50 мільярдів доларів за рахунок заморожених російських активів, які підуть для України.

Про це пише Bloomberg.

Пропозиція, як зазначається, передбачає об’єднання 280 мільярдів доларів активів російського Центробанку, які було іммобілізовано спеціально створену тимчасову фінансову компанію країнами “великої сімки” разом із Європейським союзом, прибуток від якого піде на так звані “облігації свободи”.

Читайте: Російські активи – це соковитий плід, який низько висить – заступник міністра юстиції

Наразі понад дві третини заморожених активів РФ заблоковані в Євросоюзі, де вони приносять близько 3,6 млрд доларів чистого прибутку на рік.

Західні країни щосили намагаються отримати фінансування для України в критичний момент війни, оскільки ЗСУ стикаються з нестачею боєприпасів для артилерії, а Росія тим часом домоглася певних успіхів на сході. Й підраховано, що надходження від розміщення облігацій майже дорівнюватимуть 60 мільярдам доларів американської допомоги, яка знаходиться в американському Конгресі у “підвішеному стані”.

Наразі обговорення цього “проекту” перебувають на ранній стадії й лідери ЄС на зустрічі в Брюсселі сьогодні мають обміркувати, як використовувати прибуток від заморожених російських активів, щоб допомогти Україні. Раніше Німеччина та Франція висловили обережність з приводу нової ідеї.

Натомість деякі країни, зокрема Естонія, закликали союзників бути сміливішими і одразу конфіскувати активи, адже спільні зусилля можуть принести набагато більше, ніж 50 мільярдів доларів, – йдеться в матеріалі Bloomberg.

Раніше “Велика сімка” наголошувала, що активи країни-агресора залишатимуться замороженими, допоки Москва не погодиться заплатити Києву за завдані нею збитки.

В останні місяці союзники по G7 обговорювали кілька варіантів використання заморожених активів, зокрема використання грошей як застави для залучення боргу або видачі гарантій проти заморожених коштів. Але між ними залишаються розбіжності через небажання Європи робити щось, що може бути сприйнято як фактична конфіскація активів.

Країни побоюються, що можуть зіткнутися з юридичними проблемами, поставити під загрозу стабільність євро та отримати у відповідь заходи з боку РФ.

Наразі лідери ЄС наближаються до угоди про використання доходів від заблокованих активів для фінансування військових потреб України. Й згідно з планами, основна частина непередбачених прибутків, які, в основному, зберігаються через бельгійську клірингову палату Euroclear, буде переведена в Європейський фонд миру.

Цей механізм використовується насамперед для відшкодування урядам військових закупівель, що спрямовуються в Україну.

“Аргумент США полягає в тому, щоб розробити варіант, який максимізує доходи, отримані від заморожених активів, і прогнозує вартість непередбачених прибутків, щоб Україна швидко отримала більшу підтримку”, – пише Bloomberg.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Сполучені Штати передадуть Естонії на користь України майже 500 тисяч доларів конфіскованих російських активів.

Читайте також:

Країна НАТО надасть 21 млн доларів на відбудову Миколаєва

Якщо Штати не дадуть гроші, у нас залишиться два варіанти – нардеп Юлія Клименко

Україна отримала від Канади велику суму: на що підуть гроші

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *