Васілій Уткін помер – цитати про Україну

Був одним із тих, хто підтримав мирні протести в Білорусі, вважав Крим та Донбас великими помилками Путіна – пішов із життя відомий російський спортивний коментатор Василь Уткін.

Йому було 52 роки, причиною смерті стали проблеми із серцем, повідомляють росЗМІ.

Підписував звернення на підтримку журналістів та політичних ув’язнених у Росії, брав участь у мітингах, під тиском Кремля, був усунений від коментарів на чемпіонаті світу з футболу у Росії.

Читайте також: Білорусів і росіян допустили на Олімпіаду та Паралімпіаду 2024 року з тенісу

Якою була реакція відомого коментатора на все, що відбувалося з РФ та з Україною, протягом останніх років.

Громадянська позиція та висловлювання про Україну

Василь Уткін був відомий своєю активною позицією та не боявся виступати з критикою на адресу російської влади:

“Люди мого кола спілкування розглядають Крим та Донбас як вияв тих проблем, які й привели Росію до того стану, в якому вона зараз перебуває. Перший вияв, що все пішло не туди, це те саме засідання “Єдиної Росії”, де було оголошено, що Путін повертається. Я дуже засмутився, що вони вирішили це без мене, адже це мене стосується, як і інших 140 мільйонів хлопців на кшталт мене. Для мене поворот стався саме тоді, решта – прояв”, – говорив коментатор.

Його реакція щодо нападу РФ на Україну була такою:

Журналіст був дуже засмучений ситуацією, що відбувається на сході України, і не приховував цього.

“Я згадую, як у 2012 році я працював на чемпіонаті Європи в Україні і тиждень-півтора провів у Донецьку. Тепер я не можу собі уявити, що сталося і як все могло так змінитися. Це було благополучне місто, яке прекрасно жило. Живи і радуйся просто. І така ось катастрофа … Я говорю не про політику, а про те, як було влаштовано життя людини…..неможливо було припустити, що в цьому місті через два роки буде війна”, – озвучив свою позицію Уткін.

Підтримка протестів у Білорусі

Свого часу коментатор був одним із тих, хто підтримав мирні протести в Білорусі проти режиму Олександра Лукашенка. Він заявив, що захоплюється мужністю протестувальників та засуджує дії силовиків, які застосували насильство.

За попередньою інформацією, причиною смерті журналіста та телеведучого стали тромби, які заважали проходу крові. В результаті у Уткіна сталася зупинка кровообігу. Лікарі реанімували його протягом 16 хвилин. На короткий термін медикам вдалося повернути його до життя, але невдовзі кровообіг знову зупинився. Уткін так само страждав на ожиріння, яке значно посилювало його проблеми зі здоров’ям.

Раніше ми повідомляли про те, що в Росії на дев’яностом році життя помер актор Олександр Ширвіндт .

  • Вас також може зацікавити:

Престижний міжнародний фотоконкурс осоромився через запрошення в журі росіянки

Спорт “поза політикою”? МОК дозволив росіянам і білорусам їхати на Олімпіаду 2024

Допуск росіян і білорусів на Олімпіаду – 2024: Україна різко відповіла МОК

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *