Макрон поговорив з українським ЗМІ – що сказав президент Франції – головні тези

Президент Франції Еммануель Макрон, який виступив з гучною заявою про війну в Україні, заявив, що попри ініціативи про відправку західних солдат на українську територію, він прагне уникнути ескалації, адже йому не потрібна ще одна війна.

Про це Макрон повідомив в інтерв’ю для національного телемарафону “Єдині новини”.

Читайте також: “Менше слів, більше діла”: головні підсумки зустрічі Туска, Шольца і Макрона

Мета Європи та до чого тут Україна

За його словами, зараз Європа має дві мети. Перша – не допустити Росії перемогти у війні проти України. Друга – повернути собі сталий мир, який дозволить Україні повністю відновити свою територіальну цілісність і суверенітет, відновити міжнародне право, яке гарантуватиме безпеку як українській державі, так і європейцям.

“Для того, щоб вийти на реалізацію цієї мети, ми не будемо йти шляхом ескалації, тому що нам не потрібна ще одна війна. Але ми готові сказати, що в нас немає лімітів, що ми будемо реагувати на те, як буде реагувати Росія. Українці в певний момент обов’язково повинні, на виході з цієї війни, бути в сильній позиції, коли вони будуть вести переговори про цей сталий мир. Але зараз я не виступаю з наступальними ініціативами, бо це не дух колективної солідарності“, – зазначив французький президент.

Кремлівський режим

Він зауважив, що підтримка України має продовжуватися і в нього “немає жодної наївності щодо кремлівського режиму”.

“Я абсолютно не помиляюсь щодо аналізу кремлівського режиму”, – додав Макрон.

Візит в Україну

Французький лідер зазначив, що приїде в Україну, коли в нього будуть конкретні пропозиції та рішення.

“У мене є правило, щоб мій візит був якомога кориснішим для України. Саме так ми завжди домовлялися і робили з президентом Зеленським”, – пояснив він.

Телефона розмова з Путіним

Макрон сказав, що відповість на телефонний дзвінок російського диктатора Володимира Путіна, якщо він сам набере. Але справжні переговори про закінчення війни мають вести лише дві сторони.

“Я підніму слухавку, якщо Путін подзвонить мені. Це моя відповідальність, і я вислухаю, що він запропонує. Роль Франції – бути нервом війни. Нам потрібно вийти на постійний, стійкий і справедливий мир. І якщо Путін захоче щось запропонувати, я вислухаю його пропозиції… Справжні переговори про закінчення війни мають вести Путін і Зеленський”, – наголосив він.

Раніше ми пояснювали, що означає заява Макрона про можливе відправлення військ до України.

  • Вас може зацікавити:

Солдати в Україну? Два роки тому ми не вірили, що будуть танки – Макрон

Коли Франція може відправити свої війська до України: Макрон озвучив сценарій

Шукати боєприпаси скрізь: Макрон підтримав чеський план постачання Україні боєприпасів

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *