У Чехії повідомили, коли Україна отримає снаряди

У Чехії повідомили, коли Україна отримає снаряди

Фото: АрміяІnform
Україна скоро може отримати сотні тисяч снарядів

Боєприпаси шукають по всьому світу, “скрізь, де вони доступні за розумною ціною і розумної якості”, зазначили у Празі.

Артилерійські боєприпаси, закуплені в країнах за межами ЄС з ініціативи Чехії, можуть потрапити в Україну вже в червні. Про це сказав радник прем’єр-міністра Чехії з національної безпеки Томаш Пояр, повідомляє Euractiv у середу, 13 березня.

“Обіцяні гроші мають надійти, і контракти мають бути укладені. Коли контракт буде укладено, знадобиться кілька тижнів, щоб доставити їх (боєприпаси) в Україну. З червня поставки можуть початися”, – розповів він.

Пояр не став уточювати інформацію про походження снарядів. За його словами, боєприпаси шукають по всьому світу, “скрізь, де вони доступні за розумною ціною і розумної якості”.

Координатори чеської ініціативи очікують, що Росія спробує зірвати постачання боєприпасів в Україну, тому намагаються засекретити всі інші деталі.

Наразі понад 15 країн пообіцяли виділити кошти на закупівлю снарядів. Серед них Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Франція і Норвегія, а також неєвропейські союзники, такі як Канада. У той час як Чехія виявляє наявні боєприпаси по всьому світу, інші країни надають необхідне фінансування. Потім Чехія координує доставку в Україну.

Напередодні стало відомо, що Чехія має попередню згоду на купівлю 200 тисяч снарядів. Таким чином, це будуть додаткові боєприпаси для України, опріч обов’язкових 300 тисяч боєприпасів в межах чеської ініціативи. Загалом планується доставити в Україну 800 тисяч снарядів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *