Шольц виключив передачу Taurus Україні

Шольц виключив передачу Taurus Україні

Фото: Getty Images
Олаф Шольц проти поставок ракет Taurus Україні

Участь німецьких солдатів у застосуванні Taurus неприпустима, навіть якщо вони не будуть фізично перебувати на території України, зазначив канцлер.

Канцлер ФРН Олаф Шольц не може “перетнути межу”, щоб прийняти рішення про передачу крилатих далекобійних ракет Taurus для оборони України. Про це він сказав під час “години запитань і відповідей” у Бундестазі, повідомляє Укрінформ у середу, 13 березня.

“Для мене відправка в Україну ракет виключена… Це межа, яку я як канцлер не можу перетнути”, – заявив Щольц.

Він в черговий раз підкреслив необхідність гарантувати, щоби участі Німеччини не було, а застосування таких ракет, на переконання канцлера, потребує участі німецьких солдатів. Це неприпустимо, навіть якщо солдати не будуть фізично перебувати на території України.

Раніше Олаф Шольц виключив можливість передати Україні ракети Taurus, якщо німецькі військові знадобляться для допомоги в їх експлуатації.

Нагадаємо, 22 лютого парламент Німеччини ухвалив рішення рекомендувати німецькому уряду надати Україні далекобійну зброю. Остаточне рішення лише за канцлером.


Високоточна ракета Taurus є більш потужною, ніж ракети Storm Shadow і SCALP, які були отримані Україною від Великої Британії та Франції. Taurus вражає цілі на відстані понад 500 кілометрів і несе бойову частину майже 500 кілограмів. Її загальна вага – понад 1,3 тонни.

У Повітряних силах закликали “не нагнітати градус” щодо ракет Taurus

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *