Кирило Тимошенко у Міноборони – як великий будівельник допоможе ЗСУ

Після річної перерви колишній заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко, який курував від Банкової президентську програму “Велике будівництво”, знову почав працювати в органах державної влади. З 1 березня 2024 року він обіймає посаду штатного радника міністра оборони Рустема Умерова. Для чого колишнього заступника Єрмака призначили радником міністра оборони і чим він займатиметься – з’ясовував “Апостроф”.

Знайшлася робота

Про те, що колишній заступник Єрмака отримав нове призначення, минулого тижня повідомило видання NV. Мовляв, Тимошенко регулярно приходить до міністерства і фактично вже працює у відомстві. Згодом журналісти відправили до Міноборони офіційний запит та отримали підтвердження цього.

Читайте: “Лінія Сирського”? Чи зможуть нові укріплення стримати наступ окупантів

У прес-службі Міноборони повідомили, що Тимошенко з 1 березня 2024 року обіймає посаду штатного радника міністра оборони на підставі відповідного наказу про його призначення.

“Основний напрямок діяльності Кирила Тимошенка – медіа та комунікації, координація інформаційної політики в Міністерстві оборони та підпорядкованих структурах, а також побудова єдиного інформаційного порядку денного в Силах оборони України на час дії військового стану”, – зазначили у прес-службі оборонного відомства.

Чому пішов

Як відомо, Тимошенко раніше займався медіа-забезпеченням політичних та державних кампаній, зокрема й виборчою кампанією кандидата у президенти Володимира Зеленського. В ОП він прийшов разом із першим керівником Офісу Зеленського Андрієм Богданом і довгий час залишався там з Єрмаком. Будучи заступником голови ОП, Тимошенко займався програмою “Велике будівництво”, був відповідальним за кадрову політику в регіонах і відповідав за відновлення деокупованих територій.

За час роботи в ОП Кирило Тимошенко кілька разів потрапляв у публічні скандали. Наприклад, він надав кільком ЗМІ “заяву на звільнення” свого безпосереднього керівника Андрія Богдана. Але потім з’ясувалося, що це був фейковий документ.

У ЗМІ Тимошенка звинувачували у “розпилі” державних коштів на тендерах “Великого будівництва”. Чи так це насправді – стверджувати не можна, оскільки за цим фактом жодних кримінальних справ порушено не було.

Вже після початку повномасштабного вторгнення журналісти виявили, що Тимошенко нібито в особистих цілях користувався позашляховиком Chevrolet Tahoe, який американці передали Україні для вивезення громадян із зони бойових дій. Та у лютому цього року НАБУ повідомило, що Тимошенко використовував автомобіль на законних підставах.

У грудні 2022 року ЗМІ зафіксували, що Тимошенко під час воєнного стану роз’їжджає на чужому автомобілі Porsche Taycan 2021 року вартістю $100 тис. Журналісти з’ясували, що автомобіль належить ТОВ “Новем Логістик”, яке знаходиться за адресою Паркова дорога, 16-а. Єдиним власником компанії є непублічний бізнесмен Вемір Давітян.

23 січня 2023 року Кирило Тимошенко написав заяву про звільнення з Офісу президента. І після цього він зник із інформаційного поля.

Навіщо повернули

Через рік Кирило Тимошенко став знову потрібним владі. Цього разу його призначено радником міністра оборони Рустема Умерова. І Кирило Тимошенко офіційно відповідатиме за інформаційну політику відомства. Однак із цього приводу існують різні погляди.

“Звичайно, офіційно Тимошенко відповідатиме за комунікацію. Однак я майже впевнений, що його відправили туди “доглядати” гроші, які виділяються на будівництво оборонних укріплень, – каже в коментарі “Апострофу” політолог Віктор Небоженко. – Ми знаємо, що за ним стоять будівельні компанії, які до війни будували дороги. Тепер вони будуватимуть фортифікаційні споруди”.

На думку політолога, Кирило Тимошенко прийшов до Міноборони не для роботи з інформаційною політикою.

“Там є свої професіонали, які знають і вміють це робити. І роблять. Тимошенко їм не потрібен. Він усе розвалить”, – вважає експерт.

А політтехнолог Олексій Голобуцький вважає, що Тимошенко повернули у владу через те, що Банкова має коротку лаву запасних.

“Я б не шукав у цьому призначенні якихось підводних каменів. Безумовно, Тимошенко фахівець у галузі медіа-піару і його відрядили до Умерова з цією метою, – зазначає в коментарі “Апострофу” Олексій Голобуцький, – У Зеленського коротка лава запасних і він вже не соромиться призначати на посади навіть таких скандальних і, я сказав би зашкварених, кандидатів, як Тимошенко”.

“А робити те, що робив Тимошенко на “Великому будівництві”, повірте, є кому”, – резюмував експерт.

Чим же насправді Кирило Тимошенко займеться в Міноборони – час покаже.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *