Іноземні війська в Україні: які можливі сценаріїСюжет

Іноземні війська в Україні: які можливі сценарії

Фото: Getty Images
Спільні навчання солдатів з Франції та Польщі 4 березня

Франція начебто готова ввести війська в Україну, якщо Росія наблизиться до Києва чи Одеси.

Президент Франції Еммануель Макрон не перестає шокувати своїми заявами щодо війни в Україні. Так, французька газета L’Independant повідомила, що у четвер Макрон зустрівся з парламентськими партіями і заявив, що відкритий для можливості відправки військ в Україну. Що він мав на увазі та які можливі сценарії – далі в сюжеті.

План Макрона

Слова французького глави, за інформацією ЗМІ, переказав Фаб’єн Руссель, представник Комуністичної партії Франції. Як розповів після зустрічі Руссель, Макрон показав парламентарям карти можливих напрямків ударів росіян в Україні.

Він, зокрема, висловив готовність відправити війська Франції для допомоги ЗСУ у разі, якщо станеться прорив фронту в бік Одеси або Києва, додав політик.

Окрім цього лідер ультраправого Національного об’єднання Джордан Барделла також підтвердив, що Макрон не має наміру встановлювати “жодних обмежень” або “жодних червоних ліній” щодо підтримки з боку Франції.

Кілька присутніх на умовах анонімності розповіли іншому французькому виданню Le Figaro, що Макрон дійсно на зустрічі “з картами в руках” пояснював ризики відходу української армії від теперішньої лінії фронту.

“Він пояснив нам, по суті, що як тільки ми підтримаємо Україну, але почнемо говорити, що обмежуємо себе, Володимир Путін, швидше за все, матиме успіх”, – пояснив один зі співрозмовників.

Уточнення від Міноборони Франції

Пізніше зустріч Макрона з лідерами політичних партій прокоментував французький міністр оборони Себастьян Лекорню. За його словами, президент не пропонував відправити війська в Україну для участі саме у бойових діях.

Лекорню пояснює, що Париж пропонує союзникам досліджувати нові варіанти допомоги Києву крім передачі зброї, але без участі їхніх солдат у боях. Водночас французький міністр допустив присутність іноземних військ як “інструкторів” або спеціалістів із розмінування.

“Не бойові війська на землі, як говорилося тут і там, тому що президент Республіки заявив, що жодної кобелігенції (співучасті у бойових діях – ред.) немає”, – заявив Лекорню.

Зокрема, він згадав “схеми або маршрути для військової присутності для розмінування, для навчання українських солдатів на українській землі”.

“Як ви знаєте, чим більше Україні потрібно призивати до армії, тобто збільшувати її чисельність, тим більша потреба у масовому збільшенні підготовки”, – додав міністр.

Що кажуть в інших країнах

У Німеччині підтвердили, що відправлення військ в Україну дійсно обговорювалося, але Берлін поки не припускає такої можливості, як і передачі Taurus.

“Ніхто не хоче вводити наземні війська в Україну. Звичайно, це обговорюється. Тут відбувається вирішальна межа, яку ми не переступимо. Ми не станемо партією війни. І саме тому Taurus ще не доставили”, – заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

І додав, що далекобійні ракети начебто не стануть вирішальними для ЗСУ.

Схожу позицію висловив і міністр оборони Фінляндії Антті Хаккянен.

“Ніхто зараз не підтримує ідею “чоботи на землі”. Але всі підтримують збільшення допомоги у формі зброї, боєприпасів і грошей, і саме на цьому тепер ми повинні зосередитися “, – сказав він.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *