Угода про безпеку – Україна і Нідерланди підписали важливий документ

У п’ятницю, 1 березня, у Харкові президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте підписали двосторонню безпекову угоду.

Про це інформує прес-служба глави держави.

Угода закріплює рішення Нідерландів продовжувати співпрацю з метою подальшого надання та розширення допомоги Україні в захисті від російської агресії стільки, скільки буде необхідно.

Читайте: Скільки Нідерланди дадуть Україні F-16: Рютте назвав точну цифру

Наголошується, що документ є чинним протягом десяти років з дати його підписання.

Зокрема, в угоді зафіксоване надання з боку Нідерландів військової допомоги на 2 млрд євро у 2024-му та продовження оборонної підтримки впродовж 10 років.

Документ містить потужний військовий блок, який передбачає надання Україні сучасного військового обладнання та підтримку оборонної промисловості.

Пріоритет – у наданні ППО, артилерії, бронетехніки, у підтримці морських і далекобійних спроможностей та, зокрема, Повітряних сил.

Визначено й механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України.

У невійськовій сфері, зокрема, передбачається посилення допомоги Україні в напрямку економічного відновлення й відбудови, протидії гібридним загрозам, у галузі розвідки, кібернетичної та інформаційної безпеки, у сфері боротьби з оргзлочинністю, а також у галузі критичної інфраструктури.

Крім того, у документі розширені блоки щодо санкцій, відшкодування збитків та притягнення держави-агресора до відповідальності, а також щодо підтримки з боку Нідерландів культурної спадщини України.

Я вдячний прем’єр-міністру Рютте за цю угоду, яка посилить захист України, зокрема міста Харкова, де ми сьогодні зустрілися“, – зазначив президент.

Нагадаємо, що в Нідерландах “парк” винищувачів F-16 складає 42 літаки.

  • Читайте також:

Україна отримає від Нідерландів новітні артустановки DITA: фото, відео і особливості

Для французів це вже рутина: що можуть робити в Україні іноземні війська

План Б є: Україні допоможуть із закупівлею боєприпасів за межами ЄС

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *