Сварка України з Польщею стане “найбільшим ідіотизмом в історії” – Туск

Сварка України з Польщею стане  найбільшим ідіотизмом в історії  - Туск

Фото: PAP
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск прокоментував кризу у відносинах з Україною

У відносинах з Україною прем’єр Польщі бачить “один критичний момент”, який потрібно вирішити з урахуванням інтересів усіх сторін.

Сварка між Україною та Польщею через зернове питання стала б “найбільшим ідіотизмом в історії” взаємин двох країн. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час пресконференції з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в понеділок, 26 лютого.
 
На думку політика, зараз немає дефіциту польсько-українських відносин, але є “критичний момент”, який стосується експорту української агропродукції до Польщі та інших країн Європейського Союзу без мита.
 
Збереження чинних правил українського експорту є неприйнятним для сотень тисяч фермерів, зазначив Туск.
 
“Я дуже сподіваюся на розуміння. Сподіваюся, що українські політики відмовляться від часом непотрібних емоційних коментарів. Зрозуміло, що це складний момент, ми маємо знайти рішення, але не таке, що могло б нас роз’єднати. Якби ми зараз посварилися і не знайшли рішення у цій справі, це був би найбільший ідіотизм в історії наших народів”, – заявив прем’єр Польщі.

Нагадаємо, на кордоні з Україною продовжуються протести польських фермерів. Учасники акції протесту систематично розсипають українську агропродукцію. Головні вимоги протестувальників – заборона імпорту української агропродукції.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запропонував Польщі “План взаєморозуміння” з п’яти кроків, який покликаний розблокувати кордон.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *