Євросоюз ухвалив 13 пакет санкцій проти Росії

Євросоюз ухвалив 13 пакет санкцій проти Росії

Фото: Скріншот
ЄС оперативно погодив 13 пакет санкцій

Обмеження стосуються ще 106 фізичних та 88 юридичних осіб, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.

Влада Євросоюзу прийняла 13 пакет санкцій проти країни-агресора Росії до другої річниці початку повномасштабної війни проти українського народу. Про це повідомляється на сайті Ради ЄС в п’ятницю, 23 лютого.

Вказано, що нові обмеження стосуються проти режиму Володимира Путіна і тих, “хто несе відповідальність за продовження його незаконної, неспровокованої та невиправданої агресивної війни та тих, хто її суттєво підтримує”.

“Сьогодні ми ще більше посилюємо обмежувальні заходи щодо російського військового та оборонного сектору, націлюючись на нові підприємства в третіх країнах, які постачають обладнання, а також тих, хто несе відповідальність за незаконну депортацію та військове перевиховання українських дітей. Ми, як і раніше, єдині в нашої рішучості підірвати військову машину Росії та допомогти Україні виграти її законну боротьбу за самооборону та відновити свою незалежність, територіальну цілісність та суверенітет”, – заявив високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель.

Індивідуальні санкції

Вказано, що санкції стосуються ще 106 фізичних та 88 юридичних осіб, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.

Нові санкційні обмеження націлені насамперед на військовий та оборонний сектори та пов’язаних з ними осіб, у тому числі на тих, хто бере участь у постачанні озброєнь КНДР до Росії, а також на представників судової влади, місцевих політиків та людей, відповідальних за незаконну депортацію та військове перевиховання українців, зокрема дітей.

“Загалом обмежувальні заходи ЄС щодо дій, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, наразі поширюються на більш ніж 2000 фізичних та юридичних осіб”, – йдеться в повідомленні.

Активи цих осіб підлягають заморожуванню, а громадянам та компаніям ЄС забороняється надавати їм кошти. На фізичних осіб додатково поширюється заборона на поїздки, яка не дозволяє їм в’їжджати на території ЄС або транзитно проходити через них.

Імпортно-експортний контроль та обмеження

Рада ЄС додала 27 нових організацій до списку тих, хто безпосередньо підтримує російський військово-промисловий комплекс у його агресивній війні проти України. На них поширюватимуться більш жорсткі експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також товарів та технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки.

Деякі з цих підприємств розташовані в третіх країнах (Індія, Шрі-Ланка, Китай, Сербія, Казахстан, Таїланд і Туреччина) і беруть участь в обході торгових обмежень, інші – російські підприємства, які займаються розробкою, виробництвом та постачанням електронних компонентів для військово-промислового комплексу Росії.

Крім того, сьогоднішнє рішення розширює список заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки за рахунок додавання компонентів для розробки та виробництва безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

Також ЄС запровадив додаткові обмеження експорту товарів, які, зокрема, сприяють зміцненню промислового потенціалу Росії, як-от електричні трансформатори.

Залізо та сталь

Сьогоднішнє рішення додає Великобританію до списку країн-партнерів, які застосовують комплекс обмежувальних заходів на імпорт заліза та сталі з Росії, а також комплекс заходів щодо контролю імпорту, які, по суті, еквівалентні заходам ЄС.

Напередодні стало відомо, що Велика Британія ввела нові санкції проти РФ. Вони спрямовані на ключові джерела доходів Кремля, обмежуючи торгівлю металами, алмазами та енергоресурсами, а також проти тих, хто постачає боєприпаси.

Також у США анонсували “нищівний пакет” санкцій проти РФ, який включатиме сотні нових обмежень.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *