Угорщина не лобіюватиме вступ України до ЄС – Сіярто

Угорщина не лобіюватиме вступ України до ЄС - Сіярто

Фото: Getty Images
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто

Глава угорської дипломатії вважає, що зі вступом України в ЄС до Європи прийде військовий конфлікт.

Угорщина, яка з 1 липня головуватиме в Раді Європейського Союзу на ротаційній основі, лобіюватиме вступ Грузії та Молдови в ЄС, але не робитиме цього для України. про це у вівторок, 20 лютого, заявив у Брюсселі міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, додавши, що переговори про вступ будуть зосереджені на “реальних показниках” країн-кандидатів, а не на “політичному тиску”, повідомляє угорське видання Digi24.

“Ми не дозволимо, щоб процес вступу одних країн штучно пов’язувався з процесом вступу інших. Ми не дозволимо, щоб процес вступу будь-якої з кращих країн став заручником процесу вступу країн, які пасуть задніх”, – заявив Сіярто.

Він підкреслив, що мова про вступ України не йде, бо на її території точиться війна, а за умови вступу її до ЄС, конфлікт може бути “імпортовано”.

Сіярто зазначив, що угорське головування в Раді ЄС має на меті “допомогти Сербії відкрити нові розділи переговорів, Чорногорії – закрити більше розділів, а Боснії, Грузії та Молдові – розпочати переговори про вступ до ЄС”.

“ЄС потребує нових країн-членів, які можуть принести процвітання, як країни Західних Балкан, Грузія чи Молдова”, – наголосив глава угорської дипломатії.

Раніше повідомлялося, що депутат Європарламенту ініціював петицію про позбавлення Угорщини права голосу в Раді ЄС. Відповідну петицію підтримали 120 євродепутатів із різних політичних груп і з кількох держав-членів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *