Данія передасть Україні всю свою артилерію

Данія передасть Україні всю свою артилерію

Фото: ndtv
Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен

В Європі є військове обладнання, яке не використовується, і його варто передати Україні, заявила очільник уряду Данії.

Данія передасть Україні всю свою артиллерію. Про це у суботу, 17 лютого, заявила премʼєр-міністр країни Метте Фредеріксен під час виступу на 7-му Українському ланчі в Мюнхені, пише Укрінформ.

Фредеріксен закликала інші європейські країни вчинити так само і передати Україні свої засоби ППО та боєприпаси, оскільки вона зараз потребує їх більше.

“Лідери країн Європи часто кажуть про проблеми з виробництвом зброї, називаючи їх причиною, що не дозволяє збільшити постачання допомоги Україні. Проте зараз вони відкривають нові оборонні підприємства на перспективу”, – повідомила вона. 

У той же час вона зазначила, що у українських захисників немає часу очікувати на боєприпаси, що надійдуть “потім”. 

“Україна у нас просить боєприпаси і артилерію зараз. Ми, Данія, вирішили передати Україні всю свою артилерію. У нас є зброя, боєприпаси, системи ППО, які ми поки що не використовуємо. Їх треба передати Україні”, – наголосила чиновниця.

Країни Євросоюзу не зможуть виконати цей план повністю. За даними Bloomberg, до березня ЄС зможе надати Україні 600 тисяч боєприпасів.

А напередодні ЗМІ повідомили, що три країни блокують рішення про спільні закупівлі снарядів поза ЄС.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *