Ракети КНДР зроблені з деталей з Європи, США та Азії – фото і дослідження

Дослідницька організація Conflict Armament Research з Британії виявила у північнокорейській балистічній ракеті, якою Росія вдарила по Харкову у січні, сотні компонентів виробництва як європейських, так і американських компаній.

Про це повідомляє CNN.

Читайте: Під Києвом могли збити північнокорейську балістичну ракету – експерт Defense Express

Дослідники перевірили майже 300 компонентів-залишків північнокорейської балістичної ракети, й виявилося, що 75% деталей були розроблені виробниками зі США.

Ще 16% компонентів, знайдених у ракеті, були пов’язані з компаніями, зареєстрованими в Європі, і 9% – з компаніями, зареєстрованими в Азії.

Більшість їх застосовувались у навігаційній системі ракети.

Виявлені компоненти можуть бути пов’язані з 26 компаніями зі штаб-квартирами у США, Китаї, Німеччині, Японії, Нідерландах, Сінгапурі, Швейцарії та на Тайвані.

Утім, доказів того, що Північна Корея напряму замовляла та купувала компоненти, немає: скоріше за все, КНДР, яка заходиться під санкціями, закупила західні компоненти через посередників.

До того ж, виявлені західні компоненти були виготовлені між 2021-2023 роками, тобто ракета, якою Росія ударила по Україні, не могла бути зібрана раніше березня 2023 року.

Дані дослідницької групи, як заважують у ЗМІ, є першим публічним підтвердженням того, що для розробки своєї ракетної програми КНДР покладається на іноземні технології.

Нагадаємо, що у Бучанському районі під Києвом внаслідок знищення ворожої ракети з КНДР утворилася величезна вирва.

  • Читайте також:

Корейські ракети у росіян: у Євросоюзі готують пакет санкцій для КНДР

Окупанти били ракетами з КНДР по Києву: кадри уламків

Росія застосувала балістичні ракети з КНДР для ударів по Україні: в Білому домі виступили з заявою

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *