Військова допомога Україні – Данія передасть всю свою артилерію – заява Фредеріксен

Данія в межах військової допомоги Україні передасть всю свою артилерію.

Відповідну заяву зробила прем’єрка країни Метте Фредеріксен на 7-му Українському ланчі в Мюнхені.

Зокрема, вона закликала союзників передати Україні боєприпаси та зенітно-ракетні комплекси, оскільки ЗСУ вони наразі потрібніші.

Читайте також: Буде більше “бавовни”: Україна може отримати тисячі дронів з ШІ

За словами Фредеріксен, під час Мюнхенської конференції союзники недостатньо обговорюють невідкладність передачі Україні тих озброєнь, які їй потрібні зараз. Європейські країни скаржаться на проблеми з виробництвом озброєння, тому вони змушені відкривані нові оборонні підприємства на перспективу.

На думку прем’єрки Данії, країни Євросоюзу мають зброю, боєприпаси та системи ППО, якими не користуються. У цьому контексті вона навела приклад Копенгагену, який вирішив віддати Україні усі свої артилерійські системи.

Окремо політикиня прокоментувала затримку надання допомоги від США. За її словами, Євросоюз повинен нести відповідальність за себе і свою безпеку, незважаючи увагу на Вашингтон.

“Але Україна у нас просить боєприпаси і артилерію зараз. Ми, Данія, вирішили передати Україні всю свою артилерію. Тому вибачте, друзі, в Європі є військове обладнання, це питання не лише виробництва. У нас є зброя, боєприпаси, системи ППО, які ми поки що не використовуємо. Їх треба передати Україні”, – наголосила Фредеріксен та додала, що союзники мають робити більше для України.

Раніше ми розповідали, що США передадуть російські активи Україні через союзника.

Вас може зацікавити:

Чехія знайшла спосіб передати Україні 3,5 млн снарядів

Не лише Німеччина: ще одна країна підписала угоду про безпеку України

НАТО може змінити курс: яким буде постачання зброї Україні

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *