Польщею ширяться антиукраїнські акції: що відомоСюжет

Польщею ширяться антиукраїнські акції: що відомо

Фото: Getty Images
Протест у Вроцлаві 15 лютого

Міністерство закордонних справ України обурене антиукраїнськими протестами в Польщі і висунуло свої вимоги.

Загальний страйк польських фермерів, який розпочався 9 лютого, починає радикалізуватися. Так, на вихідних у пункті пропуску Ягодин-Дорогуськ протестувальники розтрощили українські фури із зерном та висипали його на дорогу.

А 15 лютого у місті Вроцлав фермери запалили фаєри та петарди та закидали офіс Європейської комісії яйцями, при цьому знову вигукували антиукраїнські гасла. На ситуацію вже відреагували в нашому Міністерстві закордонних справ. Що відомо про скандал – далі в сюжеті.

Головний ворог – продукція з України

Зазначимо, що зараз фермери протестують по всій Європі. Вони виступають проти обмежень, накладених на них заходами Євросоюзу щодо боротьби зі зміною клімату, а також проти зростання витрат і, як вони кажуть, нечесної конкуренції з-за кордону, зокрема з України.

В Польщі акцію протесту оголосила фермерська профспілка Солідарність і їхнім головним ворог стали українці. Сьогодні вони розпочали блокаду вже шостого пункту пропуску Корчова – Краковець на польсько-українському кордоні. Окрім цього протестувальники обіцяють до кінця лютого блокувати дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.

Основна претензія польських фермерів адресована Києву. Мітингарі кажуть, що підтримують колег з інших країн і виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження “зеленого ладу” – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Але найголовніше чого вони вимагають – це заборона імпорту сільськогосподарської продукції з України.

Бунт у Вроцлаві

В четвер польські фермери провели масштабну акцію у Врацлаві. Вони стягнули 300 тракторів і перекрили рух у центрі міста.

Мітингарі заявили, що надходження продукції з України начебто не контролюється і не підлягає нормам ЄС, що ще більше посилює недобросовісну конкуренцію з боку агрохолдингів, розташованих в Україні.

Фермери закликали прем’єр-міністра Дональда Туска негайно закрити польський кордон з Україною, доки не буде можливо контролювати всі товари, які надходять до Польщі з нашої країни. Протестувальники також підняли питання щодо, на їхню думку, “токсичності та нижчої якості харчових продуктів з України”.

Група фермерів поставила тюки сіна біля дверей будівлі Єврокомісії. Наклеїли на них дошки зі своїми вимогами.

Згодом протест вийшов з-під контролю. Протестувальники запалили фаєри та петарди, офіс Європейської комісії закидали яйцями. А перед адміністрацією обласної влади запалили велике багаття.

Під час протесту учасники махали польськими прапорами та вигукували антиукраїнські гасла. В ситуацію втрутилась поліція, яка розігнала фермерів.

Послаблення української економіки

Міністерство закордонних справ України вважає неприйнятними такі антиукраїнські акції в Польщі.

“Останніми прикладами стали особливо радикальні прояви – псування українського зерна на кордоні та вчорашня демонстрація фермерів у Вроцлаві із антиукраїнськими гаслами. Ці акції, на додаток до блокування польсько-українського кордону, не лише завдають численних збитків українській економіці, яка і так потерпає від російської агресії, але і порушують принципи українсько-польської солідарності”, – заявив речник МЗС Олег Ніколенко у Facebook.

Він наголосив, що українці платять своїми життями, аби польські та інші європейські міста жили в мирі, це не має забуватися або сприйматися як належне. А будь-які намагання радикальними або антиринковими заходами послабити економіку України лише підважуватимуть здатність стримувати агресію Росії, створюватимуть додаткові загрози безпеці Польщі та її добробуту, додав Ніколенко.

Речник МЗС також підкреслив, що Україна глибоко вдячна як польській владі, так і польським громадянам за всю підтримку та допомогу впродовж цих двох років повномасштабного вторгнення Росії, адже українська сторона завжди виступала за конструктивний підхід вирішення питань, пов’язаних із транзитом українських зернових та торгівлею.

“Очікуємо, що аналогічного підходу дотримуватиметься і влада Польщі, зокрема і в питаннях ефективного запобігання протиправним діям проти українських вантажів, належного реагування на риторику, яка завдає шкоди двостороннім відносинам. Переконані, що будь-які спроби підважити фундамент солідарності між нашими країнами та народами не матимуть успіху. Україна рішуче налаштована зміцнювати відносини дружби і взаємної поваги із Польщею, з якою має спільне європейське майбутнє”, – резюмував він.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *