Чехія знайшла 800 тисяч снарядів для України

Чехія знайшла 800 тисяч снарядів для України

Фото: Міноборони України
Україні потрібні мільйони снарядів

Потрібно швидко знайти гроші, щоб оперативно доставити боєприпаси до України, зазначив президент Чехії.

Представники Чехії знайшли у третіх країнах 800 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 мм та 122 мм. Вони можуть відправитися до України “найближчими тижнями”. Таку заяву зробив чеський президент Петр Павел на Мюнхенській конференції в суботу, 17 лютого.

“Наразі ми знайшли півмільйона снарядів калібру 155, ще 300 тисяч снарядів калібру 122, які ми зможемо поставити протягом кількох тижнів, якщо швидко знайдемо фінансування”, – сказав Петр Павел.

Павел уточнив, що в цій діяльності Чехію підтримують Данія, Нідерланди та Канада. Також вони звернулися до партнерів зі США, Німеччини, Швеції та інших країн, хто зможе зробити свій внесок у ці зусилля.

Президент Чехії додав, що Чехія зараз займається пошуком зброї та обладнання в усьому світі, а також працює з партнерами по НАТО в цьому напрямку.

“Метою цієї діяльності є максимальне посилення української оборони, щоб вони зберегли свої людські ресурси, завдали якомога більшого виснаження російським силам, і щоб вони (українці – ред.) утримували позиції, які в них є зараз”, – резюмував президент Чехії.

Нагадаємо, на початку травня 2023 року Рада ЄС схвалила рішення про поставки Україні снарядів та ракет. Планувалося, що європейські країни нададуть Україні 1 млн снарядів до березня 2024 року.

Але вже відомо, що країни Євросоюзу не зможуть виконати цей план повністю. За даними Bloomberg, до березня ЄС зможе надати Україні 600 тисяч боєприпасів.

А напередодні ЗМІ повідомили, що три країни блокують рішення про спільні закупівлі снарядів поза ЄС.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *