Шольц анонсував передачу Україні зброї на €1 млрд

Шольц анонсував передачу Україні зброї на €1 млрд

Фото: Getty Images
Олаф Шольц забезпечує всебічну підтримку України

Мова йде про десятки гаубиць, 120 тисяч снарядів, системи ППО Skynex і ракети для IRIS-T, зазначив канцлер.

Німеччина надасть Україні черговий пакет військової допомоги на загальну суму 1,1 млрд євро. Про це сказав канцлер ФРН Олаф Шольц на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Берліні в п’ятницю, 16 лютого.

“Ми готуємо новий пакет допомоги обсягом 1,1 млрд євро. Йдеться про 36 колісних гаубиць з промислових запасів, 120 тисяч снарядів, дві системи ППО Skynex та ракети для IRIS-T”, – сказав канцлер.

Шольц додав, що загалом Німеччина виділила чи прийняла зобов’язання на військову допомогу Україні на загальну суму 28 млрд євро. За цим показником ФРН є другим найбільшим постачальником військової допомоги Україні після США.

Нагадаємо, 16 лютого була підписана двостороння угода про безпекову співпрацю між Україною і Німеччиною. Олаф Шольц назвав це історичним кроком. А Зеленський повідомив, що безпрецедентний документ закріплює німецьку підтримку для України на рівні понад 7 млрд євро на цей рік.

Як відомо, у липні 2023 року на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 схвалили декларацію, яка передбачає довгострокову підтримку України у сфері безпеки та економіки. До цієї декларації G7 може приєднатися будь-яка країна, яка на двосторонньому рівні офіційно погодиться надати ті чи інші гарантії Україні.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *