Розблокування розрахунків українських компаній з бондів допоможе уникнути дефолтів

Розблокування розрахунків великих українських компаній за зовнішніми боргами дозволить Україні уникнути параду гучних дефолтів і погіршення стосунків з західними партнерами.

Про це журналістам заявив Олексій Кущ, коментуючи звернення уряду до НБУ щодо продажу українськими компаніями валюти для розрахунків із західними кредиторами.

“Національний банк в умовах війни дивує весь світ ефективністю підтримки стабільності на фінансових ринках. Стабільний валютний курс, стійкість платіжної системи й прибуткова діяльність банків – це безумовні досягнення керівництва Нацбанку. Але все це може бути перекреслено парадом гучних дефолтів великих українських компаній за зовнішніми зобов’язаннями. Розблокування розрахунків цих компаній за бондами стане логічним продовженням курсу на валютну лібералізацію, проголошеного НБУ. Крім того, це дозволить уникнути політичних ризиків у стосунках із західними партнерами, що є дуже важливим за нинішніх умов воєнного стану”, – відзначив експерт.

Раніше Кабінет міністрів звернувся до Національного банку з проханням дозволити продаж валюти низці українських компаній. Згідно з пояснювальною запискою до розпорядження уряду, це рішення покликане зберегти довіру західних партнерів до України.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *