50 млрд євро для України: Орбан висунув умову

50 млрд євро для України: Орбан висунув умову

Фото: Getty Images
Віктор Орбан проти одночасного затвердження 50 млрд євро для України

Позиція Угорщини розуміється або інтерпретується деякими країнами як засіб щорічного шантажу, поскаржився Віктор Орбан.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підтвердив, що минулої суботи Будапешт направив до Брюсселя компромісну угоду щодо розблокування фінансування для України у розмірі 50 млрд євро. Про це він сказав в інтерв’ю французькому журналу Le Point, оприлюдненому у вівторок, 30 січня.

За його словами, компроміс полягає у тому, що гроші Україні виділятиметься за умови, “якщо ви гарантуєте, що кожного року ми будемо вирішувати, чи будемо продовжувати надсилати ці гроші, чи ні”. І це щорічне затвердження має відбуватись одноголосно усіма членами ЄС.

“На жаль, ця позиція розуміється або інтерпретується деякими країнами як засіб щорічного шантажу…Наша позиція полягає в тому, що мова йде не про шантаж правом вето, а про відновлення і збереження єдності Євросоюзу”, – стверджує Орбан.

Як відомо, у грудні 2023 року Віктор Орбан наклав вето на “мегапакет”, який включав 50 млрд євро для України, видатки на міграційні програми, фінансування Фонду солідарності ЄС та оборони. До розгляду цього документа лідери ЄС повернуться 1 лютого.

Тим часом ЗМІ повідомили, що Євросоюз готовий виключити Віктора Орбана з процесу голосування у блоці, якщо той продовжить перешкоджати виділенню допомоги Україні.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *