Петро Порошенко вклав 156 млн грн донатів у військові облігації щоб отримати прибуток

Народний депутат Петро Порошенко через свій банк вклав в облігації 156 млн грн, які українці донатили в його фонд. З них він заробить 50 млн грн неоподаткованого прибутку.

Про це пише експерт Валентин Гладких з посиланням на фінансові документи купівлі облігацій.

Експерт зазначає, що Петро Порошенко отримає дохід з донатів українців 50 млн грн завдяки високим відсоткам прибутку та банківській комісії, оскільки операція проводиться через Міжнародний інвестиційний банк, що належить Порошенку.

“Петро Олексійович, вочевидь планував зам’яти скандал з Орбаном широким жестом, але, як завжди, вирішив по дорозі підзаробити і знову дав у штангу. На фото – квитанція від Петра Олексійовича. Це з його поста в ТГ, в якому він похвалився, мовляв, ось мій фонд закинув на військові облігації 156 млн грн. Інвестую в ЗСУ! Ні, Петро Олексійовичу, не інвестуєте, а заробляєте на ЗСУ”, – наголошує Гладких.

За словами експерта, Петро Порошенко купив на суму понад 156 млн грн військових облігацій, від яких він через 22 місяці отримає 32% прибутку близько 50 млн грн. До того ж цей прибуток не обкладатиметься податком. Проте, інвестує Порошенко не свої гроші, а донати українців, зазначає експерт.

“Чиї це гроші? Не Петра і не Марини, як написано в його пості. В платіжці зазначено, що купує облігації Благодійний фонд Порошенка. Це фонд, куди українці донатять Порошенку на ЗСУ. Це в тому числі гроші українців на мавіки, рації та інші речі для фронту, а не на заробіток Петру Олексійовичу. Але він їх вирішив прокрутити з користю для гаманця. А Міжнародний інвестиційний банк, через який Порошенко купує прибуткові облігації належить… Порошенку. Тобто і тут він заробляє: на банківській комісії”, – пише експерт.

Гладких зазначає, що Порошенко майже на два роки заморожує 156 млн гривень з фонду, куди донатять українці на ЗСУ, щоб заробити 50 млн грн.

“Порошенко вкладає донати українців, щоб заробити собі відсотки. Прокручує через свій банк і ще й піариться на цьому. Чесно кажучи, такого я не очікував. Можна було б взяти тих самих 37 млн від Орбана і прокрутити через свій банк, а не наживатися на донатах на ЗСУ”, – резюмує експерт.

Як повідомлялося раніше, Петро Порошенко отримав понад 37 млн грн від уряду Орбана за тиждень до запланованої поїздки до проросійського політика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *