Гроші для України – у США досягли угоди щодо бюджету на 2024 рік

Лідери республіканців та демократів у Конгресі США досягли угоди щодо витрат на 2024 рік.

Про це повідомляє The Washington Post.

Представники двох політичних сил домовилися про фінансування роботи американського уряду на поточний рік: пропонується виділити 1,66 трлн доларів.

Читайте також: Гібридне небо: як Україна разом із США створюють унікальну систему ППО

Крім того, ця угода передбачає виділення 886,3 млрд доларів на оборону і 772,7 млрд доларів на внутрішні витрати, не пов’язані з обороною. У тій же публікації йдеться про те, що демократи та республіканці досягли угоди щодо фінансування своїх законопроектів, які відкривають шлях до голосування у Конгресі за фінансову допомогу Україні на суму понад 61 млрд доларів.

Президент США Джо Байден заявив, що ця угода наблизила країну на крок до “запобігання непотрібному шатдауну”, тобто припинення роботи уряду. Однак не виключено, що угода швидше за все зіткнеться із сильною опозицією з боку ультраправих республіканців у Палаті представників. Вони виступають за різке скорочення бюджету.

Про угоду спільно оголосили лідер більшості в Сенаті Чак Шумер та речник Палати представників Майк Джонсон. Водночас Джонсон, відповідаючи на питання щодо фінансування України, заявив, що існують “важливіші речі” – про це повідомляє CBS News.

Йдеться про захист кордону США з Мексикою, зазначив Джонсон. Крім того, представники республіканців у Конгресі хочуть знати, що є кінцевою ціллю в Україні і наскільки відповідально США ставитимуться до витрат цих ресурсів.

За словами Джонсона, він та республіканці поки не отримали від Білого дому необхідної інформації.

Раніше ми повідомляли, що в Пентагоні спростували заяви щодо утилізації сотень ATACMS із ракетами.

  • Вас також може зацікавити:

Бути чи не бути: чи проживе Україна без американських грошей

Тимчасові заходи: коли Київ отримає фінансування від США

США заощадили гроші, передавши Україні ATACMS: чому так і не заробив ленд-ліз

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *