Сі Цзіньпін зробив Байдену пропозицію – ССТ

Сі Цзіньпін зробив Байдену пропозицію - ССТ

Фото: Getty Images
Джо Байден і Сі Цзіньпін

Відносини між державами стабілізувалися після зустрічі Сі Цзіньпіна з Байденом у Сан-Франциско в листопаді 2023 року.

Президент Китаю Сі Цзіньпін запропонував президенту США Джо Байдену “мирне співіснування” двох країн та перехід до стабілізації відносин двох найбільших економік світу. Про це у понеділок, 1 січня, повідомляє China Central Television з посиланням на лист лідера КНР до глави Білого дому в честь встановлення дипломатичних відносин між Китаєм і США 1 січня 1979 року.

Вказується, що у листі Сі Цзіньпін зазначив, що “протягом останніх 45 років китайсько-американські відносини переживали злети і падіння, однак загалом рухалися вперед, що не тільки підвищило добробут обох народів, але й сприяло миру, стабільності та процвітанню у світі”.

“Історія підтвердила і продовжує доводити, що дотримання принципів взаємної поваги, мирного співіснування та взаємовигідної співпраці, є правильним шляхом для Китаю і Сполучених Штатів і це має стати напрямом спільних зусиль Китаю та США”, – написав президент Китаю.

Сі Цзіньпін також нагадав, що 1 січня 1979 року Вашингтон офіційно розірвав дипломатичні відносини з Тайбеєм на користь визнання Пекіна. 

Джо Байден також надіслав Сі Цзіньпіну вітального листа з нагоди 45-річчя. У ньому американський лідер визнав, що відносини між США та Китаєм сприяли процвітанню та створили можливості для обох країн, а також для решти світу.

“Я з нетерпінням чекаю розвитку прогресу, досягнутого нашими попередниками, а також наших зустрічей і дискусій, щоб продовжувати розвивати відносини між США і Китаєм”, – написав Байден.

Глава КНР Сі Цзіньпін заявив про неминуче “возз’єднання” Тайваню з материковим Китаєм і пообіцяв рішуче протидіяти будь-яким спробам “відділення” Тайваню від Китаю.
 
Як ми вже писали раніше, в Білому домі зазначали, що американський лідер спробує відновити військові зв’язки з Китаєм.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *