Угорщину позбавлять права голосу чи ні – в ЄС розглядають застосування статті 7

Країни-члени ЄС можуть позбавити Угорщину права голосу, щоб схвалити угоду про надання пакету допомоги Україні на 50 млрд євро у 2024-2027 роках.

Про це пише Financial Times.

Читайте також: Шлях до Євросоюзу відкритий: що робити далі Україні

Окремі чиновники у Брюсселі пропонують застосувати процедуру покарання за статтею 7 договору про Європейський Союз 2007 року за порушення верховенства закону. Це може призвести до припинення права голосу.

У виданні зазначають, що такий крок може заблокувати будь-яка інша держава – член ЄС, але зміна уряду в Польщі свідчить, що Угорщина більше не має гарантованого захисника.

Якщо така стратегія не вдасться, 26 інших членів ЄС зможуть укласти угоду про допомогу Україні окремо, хоча це займе час.

За словами джерела видання, високопосадовця ЄС, Угорщина може створити більше проблем, проте не зможе перешкодити країнам ЄС надати гроші Україні.

Раніше міністр європейських справ Чехії Мартін Дворжак заявив, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан є троянським конем, який руйнує європейську єдність та захищає інтереси Росії.

Депутатка Європарламенту від Литви Раса Юкнявічене також закликала позбавити Угорщину права голосу у ЄС.

Нагадаємо, під час засідання Європейської ради Орбан покинув залу, що дозволило саміту схвалити початок переговорів з Україною. Проте він заблокував перегляд довгострокового бюджету ЄС, який передбачав близько 50 млрд євро для України.

Раніше “Апостроф” повідомляв, що Орбан зробив чергову провокаційну заяву щодо території України.

  • Вас також може зацікавити:

“Троянський кінь” Кремля: як Орбан намагається врятувати Путіна

Перекосило обличчя: Орбан не аплодував Зеленському перед самітом ЄС, фото та відео

ЄС втомився від Угорщини: політик пояснив риторику Орбана

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *