Історичне рішення: світ відмовляється від викопного палива

Історичне рішення: світ відмовляється від викопного палива

Фото: Getty Images
Світові лідери погодилися поступово відмовитися від викопного палива

На кліматичному саміті вперше в історії ухвалили рішення про відхід від використання вугілля, нафти і газу і наростити потужності ядерної енергетики.

Лідери країн світу, які брали участь у кліматичному саміті ООН COP28 у Дубаї, вперше в історії погодилися на перехідний період від викопного палива заради збереження клімату. Про це у середу, 13 грудня, повідомляє Sky News.

Зазначається, що відповідний документ був опублікований кліматичним органом ООН – Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату після довгих дебатів на саміті, які тривали до самого ранку середи.

“Давайте завершимо те, що ми розпочали. У нашій остаточній угоді вперше в історії є мова про викопне паливо”, – заявив президент COP28 Султан аль-Джабер. Він також назвав зміст угоди “історичним”.

Водночас ця угода не має обов’язкової юридичної сили. Але її зміст закликає всі країни відмовитися від використання викопного палива вперше за майже 30 років кліматичних самітів COP.

Текст угоди займає 21 сторінку та містить понад 200 пунктів. У ньому міститься заклик до країн зробити свій внесок у відмову від викопного палива. Це перший випадок, коли в угоді прописано скорочення використання вугілля, нафти і газу, щоб утримати підвищення глобальної температури нижче за ключовий поріг в 1,5°C (про це країни-учасниці домовилися на саміті в Парижі в 2015 році).

Угода визнає, що викиди в атмосферу від використання викопного палива досягнуть піку до 2025 року в розвинених країнах, а в державах, що розвиваються, він, можливо, станеться ще пізніше.

Також у рамках міжнародного кліматичного саміту СОР28 понад 20 країн підписали декларацію, в якій йдеться про те, що вони зобов’язуються потроїти світові потужності ядерної енергетики до 2050 року.

Нагадаємо, минулого року Міжнародна енергетична агенція (МЕА, IEA) спрогнощувала, що війна Росії проти України різко прискорить розвиток відновлюваних джерел енергії у всьому світі.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *