США звинуватили чотирьох військових РФ у катуванні американця

США звинуватили чотирьох військових РФ у катуванні американця

Фото: Getty Images
Мін’юст США звинуватив чотирьох військових РФ у катуванні американця в Україні

Американець, чиє ім’я не розкривається, жив на Херсонщині у селі Милове зі своєю дружиною-українкою із 2021 року.

Міністерство юстиції США оголосило обвинувачення чотирьом російським солдатам за воєнні злочини проти американця, який жив в Україні під час повномасштабного вторгнення Росії. Про це на брифінгу в середу, 6 грудня, оголосив генеральний прокурор США Меррік Гарленд.
 
Згідно із судовими документами, четверо російських солдатів викрали американця з будинку в українському селі Милове Херсонської області, били й катували його протягом 10 днів у квітні 2022 року.
 
Американця роздягали догола, йому зв’язали за спиною руки й били кулаками, ногами та прикладами автоматів, а також фотографували чоловіка й погрожували йому зґвалтуванням.
Обвинувачені не раз погрожували громадянину США розправою і стріляли біля його голови.
 
Під час незаконного утримання американця катували четверо обвинувачених та інші неназвані співвідповідачі. За словами Гарленда, обвинувачені – офіцери Сурен Мкртчан і Дмитрій Буднік, а також двоє військових, на ім’я Валерій і Назарій (їхні прізвища не вказано).
 
Ця справа – перший випадок, коли уряд США застосував закон, спрямований на переслідування тих, хто скоює воєнні злочини проти американських громадян за кордоном. Це також перший випадок притягнення до відповідальності за воєнні злочини, вчинені під час російської агресії, у рамках юрисдикції іноземних країн. 

“Це також важливий крок у притягненні Росії до відповідальності за скоєні в Україні злочини”, – заявив Гарленд.

Генпрокурор США також подякував українському Офісу генерального прокурора за суттєву допомогу надану у процесі розслідування.

Офіс Генерального прокурора Україна на постійній основі співпрацює з американськими колегами та обмінюється інформацією щодо міжнародних злочинів РФ. “Ми щиро вітаємо роботу американських колег та готові й надалі всебічно сприяти та надавати усю необхідну інформацію”, – заявили в відомстві.

Раніше повідомлялося, що виявляти воєнних злочинців Україні допомагатимуть 14 країн. Вони погодилися виділити спеціальний підрозділ OSINT для реалізації пріоритетних запитів від України, інших країн і Міжнародного кримінального суду. 

Крім того, Європол став учасником Спільної слідчої групи (JIT), яка розслідує тяжкі міжнародні злочини в Україні, передусім скоєні російськими агресорами.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *