Друг Трампа. Від кого залежить допомога США УкраїніСюжет

Друг Трампа. Від кого залежить допомога США Україні

Фото: Кун
Майк Джонсон – новый спикер нижней палаты американского Конгресса

Новий спікер Палати представників США республіканець Майк Джонсон підтримує подальшу допомогу Україні, але за певних умов.

 
Палата представників США обрала нового речника. Ним став конгресмен-республіканець Майк Джонсон, ключовий представник групи Дональда Трампа та політик, відомий своїм критичним ставленням до необхідності допомоги Україні. Однак перші заяви Джонсона на новій посаді не такі вже й катастрофічні для України.
 
Бекграунд Джонсона
 
Джонсон – активний прихильник колишнього президента США Дональда Трампа. Зокрема, Джонсон очолював юридичний захист Трампа під час імпічменту у Палаті представників та просив Верховний суд США скасувати результати президентських виборів 2020 року.
 
У травні 2022 року Джонсон голосував проти пакету допомоги Україні у розмірі близько 40 мільярдів доларів.
 
Свіжі заяви
 
Ставши спікером, Джонсон пояснив свою позицію у відповідь на пряме запитання, чи підтримує він збільшення допомоги Україні.
 
“Ми все підтримуємо. У нас будуть умови щодо цього, тому ми працюємо над цим. Ми хочемо підзвітності, і ми хочемо мати чітку мету від Білого дому. Але ми вестимемо ці дискусії. Це буде дуже продуктивно”, – сказав Джонсон.
 
Видання Bloomberg повідомляло, що спікер відкритий для обговорення допомоги Україні.
 
При цьому Джонсон уже заявив, що Палата представників США розглядатиме нову військову допомогу для України та Ізраїлю окремо. Таке рішення може ускладнити спроби Байдена забезпечити підтримку обох країн. Білий дім попросив у Конгресу США 106 мільярдів доларів екстрених витрат для України, Ізраїлю та іншої іноземної допомоги, сподіваючись, що це допоможе отримати повну суму, але скептицизм, що росте, серед республіканців у Палаті представників по Україні був одним із найспірніших питань у тритижневій боротьбі партії за те, хто очолить Палату.
 
Після обрання Джонсона спікером Палати, він сказав, що США не покинуть Україну, і що перемога Росії підбадьорить не лише її, а й Китай Тайваню.
 
Реакція України
 
Дипломатичний радник президента України Ігор Жовква вважає, що обрання Майка Джонсона новим спікером Палати представників США не завдасть удару американській військовій допомозі Україні. За словами чиновника, обрання спікера Палати представників є позитивним моментом, оскільки поклало край тритижневому політичному вакууму.
 
Жовква додав, що ні він, ні президент Володимир Зеленський не побачили жодних ознак протидії фінансуванню України з боку однієї з американських партій під час візиту до Вашингтона у вересні.
 
“Я проаналізував слова новообраного спікера пана Джонсона до його обрання або навіть після його обрання, і я не чув, щоб він сам чи члени його партії вирішували скоротити військову підтримку України”, – сказав він.
 
Принаймні поки що, публічні заяви Майка Джонсона про підтримку України мало чим відрізняються від його попередника Маккарті, який також вимагав контролю за коштами, а також “плану перемоги” – тобто чого саме Білий дім прагне досягти мільярдами доларів військової допомоги.
 
Пертурбації останніх трьох тижнів у Конгресі, як і ескалація між Ізраїлем та угрупуванням ХАМАС, не означають, що Україна втратила підтримку американських законодавців. Але за неї доведеться боротись ще активніше.
 
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *