Допомога Україні – Орбан заблокував транш і порівняв ЄС з СРСР

Угорщина заблокувала надання нового траншу для військової підтримки України. Йдеться про суму у 500 млн євро.

Про це написав кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк у Twitter.

Читайте також: “Україні не місце в НАТО”: Угорщина знову опинилась в центрі скандалу

За його словами, через позицію Будапешта на зустрічі голів Міністерств закордонних справ країн-членів Євросоюзу не вдалося дійти згоди щодо виділення нової допомоги.

“Як і очікувалося, на сьогоднішній зустрічі міністрів закордонних справ ЄС не було досягнуто домовленості щодо 8-го траншу (500 мільйонів) військової допомоги ЄС для України”,– зауважив кореспондент.

Раніше Угорщина поставила вимогу виключити угорський банк OTP Bank з переліку НАЗК міжнародних спонсорів війни. Україна виконала прохання, проте Будапешт не дотримався свого слова, висунувши нові вимоги.

“OTP Bank було вилучено зі списку “ведення бізнесу в Росії “чорному списку”, але Будапешт хоче юридичних гарантій того, що це назавжди”, – зазначив він.

Варто зауважити, що агенція Associated Press повідомила про те, що угорський прем’єр Віктор Орбан знову відзначився скандальною заявою. Він, виступаючи на заході, присвяченому річниці антирадянської революції в 1956 році, звинуватив ЄС у спробах позбавити країну самобутності та прищепити їй ліберальну демократію, проти чого виступають, як стверджує, всі угорці.

Також заявив, що Брюссель вдається до методів проти Угорщини, “які нагадують часи радянського правління”.

“Сьогодні з’являються речі, які нагадують нам про радянські часи. Так, буває, що історія повторюється… На щастя, те, що раніше було трагедією, тепер у найкращому разі комедія. На щастя, Брюссель – це не Москва. Москва була трагедією. Брюссель – це просто погана сучасна пародія”, – сказав він.

Нагадаємо, раніше Орбан зробив чергову провокативну заяву щодо масштабів території України.

  • Вам також може бути цікаво:

“Троянський кінь” Кремля: як Орбан намагається врятувати Путіна

Перекосило обличчя: Орбан не аплодував Зеленському перед самітом ЄС, фото та відео

ЄС утомився від Угорщини: політик пояснив риторику Орбана

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *