Кабмін виводить УЗ з-під дії закону щодо продажу майна в Прозорро

У Кабінеті міністрів здійснюється спроба вивести “Укрзалізницю” з-під дії закону, який зобовʼязує державні компанії продавати своє майно через “Prozorro.Продажі”. У зв’язку з цим заблоковане прийняття Урядом постанови про порядок продажу майна держкомпаній.

Про це повідомив народний депутат Олексій Мовчан у Facebook, пише “Телеграф”.

Він зазначив, що з колегами в Комітеті економічного розвитку ВРУ вважає це неприпустимим.

“Антикорупційна законодавча рамка України чітко визначає, що усі державні продажі мають відбуватися через систему “Прозорро.Продажі”, що мінімізує людський вплив та усуває можливість корупційних схем. Закон не передбачає винятків для жодного учасника, оскільки це може відкрити двері перед корупційними ризиками. До того ж це створює невигідні умови для конкурентної сфери реалізації державного брухту”, – написав нардеп.

Олексій Мовчан зауважив, що виключення для “Укрзалізниці” пов’язане з намірами вивести з платформи “Prozorro.Продажі” операції з металобрухтом.

“Наразі торгівля металобрухтом УЗ через електронні аукціони є відкритою та конкурентною. Так, більше 41% лотів виграють брухтозаготівельні компанії, серед яких – провідні експортери металобрухту. Менше 60% – внутрішні споживачі – металургійні компанії. Відкриті та конкурентні аукціони в “Прозорро.Продажі” дозволяють уникнути сумнівів у цінах та умовах угоди, надаючи усім рівні можливості для участі. Дискримінація покупців брухту – резидентів – негативно позначиться на принципах прозорості”, — заявив нардеп.

Наприкінці 2023 року Верховна Рада прийняла, а президент підписав закон про реалізацію державного майна акціонерних товариств, які перебувають у державній або частковій державній власності. 28 березня 2023 закон набрав чинності.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *