Тисячі загиблих і братські могили. Повінь в ЛівіїСюжет

Тисячі загиблих і братські могили. Повінь в Лівії

Фото: Getty Images
Наслідки повені у Лівії

У Лівії понад 11 тисяч людей стали жертвами масштабної повені. Місцеві чиновники кажуть, що ця кількість не остаточна, адже 10 тисяч вважаються зниклими безвісти.

У Лівії від масштабної повіні, за попередніми даними, загинуло 11 300 людей, ще близько 10 тисяч зникли безвісти. Чиновники у найбільш постраждалому місті Дерна вважають, що кількість жертв може досягти 20 тисяч. Паводок став найстрашнішим стихійним лихом в сучасній історії країни.

Кількість жертв

Підтверджена кількість загиблих, надана офіційними особами країни, не суттєво, але різниться. Проте усі чиновники повідомляють про тисячі жертв, ще більше людей зазначили в списках зниклих безвісти. Мер Дерни Абдулменам аль-Гаїті заявив, що кількість смертей у місті, виходячи з масштабів руйнувань, вже може досягти 20 тисяч.

Він розповів для Reuters, що зараз місто також находиться на грані спалаху різних епідемією “через велику кількість тіл під завалами та у воді”, а також через те, що тисячі людей поховані у братських могилах.

Що спричинило повінь?

В суботу та неділю Лівією пронісся потужний шторм Даніель з рекордною кількістю дощів. Вода заповнила зазвичай сухе русло річки на пагорбах на півдні від міста Дерна. Дві дамби не витримали такого тиску і ця вода з шаленою силою пронеслась містом, змиваючи навіть багатоповерхівки.

Голова Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) заявив у четвер, що жертв можна було б уникнути, якби Лівія мала функціональну метеорологічну службу, здатну видавати попередження про небезпеку.

Пошкодження

Майже половина міста Дерна стерто з лиця земля, кажуть місцеві чиновники. За даними агентства ООН з питань міграції, щонайменше 30 тисяч людей були евакуйовані з цього населеного пункту.

Найбільше постраждали райони вздовж берегів річки, що прорізала центр міста. Зруйновані або розмиті цілі квартали. Повністю зруйновано інфраструктуру Дерни, включно з усіма дорогами та мостами.

Повінь вирвала з корінням дерева та розбила сотні автомобілів. Після стихійного лиха було припинено електропостачання та водопостачання. Управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA) повідомило в середу, що електроенергію та інтернет-послуги частково відновлено.

Виклики для рятувальників

Лівійські офіційні особи запросили міжнародну пошуково-рятувальну підтримку, і рятувальні команди вже прибули в країну з Єгипту, Тунісу, Об’єднаних Арабських Еміратів, Туреччини та Катару.

Проводити рятувальну операцію ускладнюють вщент зруйновані дороги та мости, що унеможливлює проїзд до постраждалих районів. Ще одна проблема – це нестача мішків для трупів. Чиновники кажуть, що країна ніколи не стикалася з катастрофою такого масштабу.

Але найголовнішою перешкодою стала нестабільна політична ситуація в Лівії. Країна загрузла в конфлікті та хаосі з 2011 року, коли в результаті повстання було повалено багаторічну диктатуру Муаммара Каддафі. Це розкололо державу навпіл і породило безліч ворогуючих збройних формувань, які змагаються за владу.
 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *