Зернова угода: президент ПАР звернувся до Путіна

Зернова угода: президент ПАР звернувся до Путіна

Рамафосі потрібні не “дари” Путіна, а продовження зернової угоди

Лідери африканських країн “прийшли сюди не для того, щоб просити якісь дари”, підкреслив Сиріл Рамафоса.

Президент Південно-Африканської республіки Сиріл Рамафоса закликав російського лідера Володимира Путіна відновити зернову угоду для експорту української продукції Чорним морем. Про це напередодні повідомила пресслужба Кремля.

Відповідну президент ПАР зробив на зустрічі лідерів країн Африки з Володимиром Путіним.

“У той момент, коли ми слухали ваш (Путіна – ред.) виступ сьогодні, коли ви реагували на деякі елементи наших пропозицій, ми ось що відзначили. Зокрема, ви говорили про зерно. Ми пропонували реалізувати Чорноморську зернову ініціативу, говорили про необхідність відкриття Чорного моря, ми говорили, що хотіли б, щоб Чорне море було відкрите для світових ринків”, – сказав Рамафоса.

Він підкреслив, що лідери африканських країн “прийшли сюди не для того, щоб просити якісь дари”.

“Ми, звісно, розуміємо, що ви зі щедрості вирішили безоплатно надати зерно деяким африканським країнам, які стикаються з певними складнощами. Ми з великою повагою до цього ставимося, відзначаємо це. Однак це не наша основна мета тут, це не наше головне завдання – домогтися якихось поставок такого характеру. Ми прибули сюди, пане президенте, для того, щоб послухати вас, дізнатися, якою є ваша реакція на деякі з висунутих нами пропозицій”, – додав Рамафоса.

За його словами, війна в Україні зараз безпосередньо зачіпає Африку.

“Створюються проблеми у сфері продовольчої безпеки: зросли ціни на добрива, у багатьох наших країнах також зросла вартість життя, і ми вважаємо, що інтересам людства, а також народів Росії та України відповідає відновлення миру. Ми вважаємо, що цей конфлікт має бути вирішений мирним шляхом”, – резюмував президент ПАР.

Нагадаємо, 27 линя Путін пообіцяв подарувати по кілька десятків тисяч тонн зерна деяким країнам Африки. При цьому він нахабно заявив, що Росія хоче “замінити українське зерно як на безоплатній, так і на комерційній основі”.

Як відомо, 17 липня у Росії заявили про вихід із зернової угоди, яка діяла рік і дозволяла експортувати українське продовольство з портів Чорного моря.

Тепер росіяни регулярно атакують південь України і нищать портову інфраструктуру, яка була задіяна у зерновій угоді.

У ніч на 24 липня російські війська атакували річковий порт Рені на Дунаї біля кордону з Румунією. Після цього вже вдруге за тиждень підскочили світові ціни на пшеницю.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *