Керівник НАБУ Кривонос планує взятись за містобудування

На посаді директора НАБУ Семен Кривонос має намір продовжувати роботу по знищенню схем у містобудівній галузі, яка йому відома після досвіду роботи в ДІАМ.

Про це йдеться у статті видання “Фокус” – “Потужний антикор, гучні справи, боротьба з корупцією в містобудуванні. 5 важливих кроків нового директора НАБУ Семена Кривоноса”.

“Будучи головою ДІАМ, Кривонос казав, що нові підходи у ДІАМ зменшують корупційний ризик та можливість попередніх неформальних домовленостей між перевіряльниками та підприємцями. В експертному середовищі впевнені: серед перших кроків Семена Кривоноса буде боротьба з корупцією в містобудівному секторі”, – пише Фокус.

“НАБУ зараз збирається розпочати роботу якраз з будівничої сфери, якою Кривонос володіє професійно, — саме він був серед ідеологів та ініціаторів законопроекту №5655 з реформи містобудування… Напружилися мери великих міст, де будують повз Генплан, але не повз кишені чиновників”, — зазначив експерт-аналітик Олександр Кочетков, і зазначив, що оборудки у сфері оцінюються в мільярди доларів на рік.

За словами блогера Євгенія Прокопишина, Кривонос буде здійснювати кроки на подолання корупції в містобудуванні: “Він (Кривонос) добре знає цей сектор зсередини та чудово розуміє, кого і за що там можна пов’язати. Через це проти нього і була така масова інформаційна кампанія, тому що певне коло людей хотіли бачити свою людину в НАБУ, яка б закривала очі на всю цю корупцію (ціна питання мільярди доларів щороку)”.

“Семен Кривонос є відвертим прихильником реформи (проект №5655), яка, на його погляд, докорінно змінює існуючу в країні систему та знаходиться саме в антикорупційній вертикалі. Закладена законопроектом №5655 цифровізація, на думку Кривоноса, повністю позбавляє процедуру надання забудовникам дозволів та погоджень корупційної складової”, – йдеться у статті.

За думкою Кривоноса, треба змінити систему у цілому, а законопроект №5655 усуває чиновників органів місцевого самоврядування і ДІАМ від дозвільних функцій, адже передає їх у “цифру”: “чиновник усувається від дозвільних функцій, від процесу отримання права на виконання будівельних робіт”, — впевнений Кривонос.

Семен Кривонос, призначений новим директором НАБУ, вважає законопроект №5655 “… щодо реформування сфери містобудівної діяльності” великим комплексним законом, який запроваджує прозорі правила гри та докорінно змінює підходи у галузі.

Раніше Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №5655, який, за думкою експертів, є повноцінною реформою містобудівної сфери, що змінить “правила гри” у містобудуванні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *