АМУ пояснила чим шкідливий законопроект 5655 – інфографіка

Асоціація міст України оприлюднила інфографіку, в якій наочно пояснюється, чим шкодить законопроєкт №5655 “про містобудівну реформу” громадам та всьому українському суспільству.

Про це повідомляє сайт АМУ.

В АМУ, зокрема, виділяють такі недоліки законопроєкту:

– Порушуються права власників земельних ділянок. Законопроєкт надає можливість будувати без обов’язкового дозволу власника землі та документів на землю.

– Стимулюється масове самочинне будівництво. Проводити перевірку об’єктів будівництва забороняється.

– Громадськість позбавляється прав контролю та впливу. Активістам та фахівцям заборонено ініціювати перевірки дотримання законодавства у сфері будівництва, активістів зобов’язують обґрунтувати їх особистий інтерес у захисті об’єктів містобудування.

– Обмежуються права місцевого самоврядування. Планові перевірки будівництва проводитимуться виключно приватною компанією.

– Фактично узаконюється безвідповідальність приватних контролерів. За невинесення припису про зупинення робіт покарання для них – лише 67 100 грн ($1700), за підписання акту готовності об’єкта, побудованого з порушеннями – 281 820 грн. ($7000).

Раніше Асоціація міст України звернулась до президента Володимира Зеленського про застосування ним вето щодо законопроєкту 5655. Такі ж звернення підписали понад 1000 депутатів з різних громад України. Петиція про ветування 5655 на сайті президента набрала необхідні 25 000 голосів за кілька годин. Представники громадськості та провідних ЗМІ у зверненні до Верховної Ради наполягали на публічному обговоренні містобудівної реформи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *