Війна в Україні – як росіяни готуються до втрати Криму

У тимчасово окупованому Криму росіяни будують додаткові оборонні споруди. Готуючись до наступу ЗСУ, окупанти зміцнюються по всьому периметру півострова, включаючи Ленінський район, через який йде зв’язок з РФ. “Влада” активно готується до евакуації “чиновників”, “правоохоронців”, а також важливих матеріалів та документів. Росіяни не виключають, що їм доведеться “евакуюватися” так само, як вони втікали з Херсона. Незважаючи на штучний оптимізм республіканського “уряду”, все більше людей розуміють, що рашисти можуть втекти з півострова. Чому будівництво “оборонних споруд” на сході Криму слід розглядати як важливу ознаку розгубленості окупантів, читайте у колонці для “Апострофа” військового експерта, співголови громадської ініціативи “Права справа” Дмитра Снєгірьова.

Незалежно від того, які саме далекобійні озброєння ЗСУ отримають від західних партнерів, “хлопки” в окупованому Криму стали неприємним для окупантів, але дуже звичним явищем. Відсутність серйозних досягнень на Донбасі (особливо у напрямку Бахамута та Вугледару), на які Кремль зробив політичну ставку, впливають на настрої серед окупантів. Формальний власник ПВК Вагнер Євген Пригожин днями журився, що якщо окупанти не візьмуть Бахмут, на який вони кинули такі зусилля, то весь їхній фронт, аж до окупованого Криму та самої РФ, може впасти.

Окупанти перекидають додаткові сили до Криму та на запорізький напрямок, зокрема, побоюючись каскадного обвалення їхніх позицій. Прорив сухопутного коридору в Крим у районі Бердянська чи Маріуполя (там “бавовна” буває майже щодня) заганяє їхнє кримське угруповання в глухий кут.

Кримські колаборанти і без одкровень Пригожина розуміють, що кривава кремлівська гра давно йде не так, як планував російський диктатор Володимир Путін. Якщо минулого року вони почали будувати оборонні споруди поблизу Херсонської області, то зараз роботи ведуться по всьому периметру регіону.

Читайте також: Російські сьогодні думають про Крим не менше, ніж про Бахмут – Ігор Козій

З останнього – окупанти почали зводити фортифікаційні споруди, які розділяють Керченський півострів від решти Криму. Крім цього, відомо щонайменше кілька ліній оборони на території анексованого півострова.

Наразі, як повідомляє співтовариство “Кримські партизани”, на умовній “межі” Керченського півострова встановлюють протитанкові загородження.

Не виключено, що саме ця лінія, згідно з задумом російського командування, стане останньою межею оборони окупаційної армії під час потенційних боїв за півострів.

Російське командування розглядає можливість українського морського десанту на півострів, тому почали активно проводити інженерні фортифікаційні роботи.

У зв’язку з успішним просуванням ЗСУ на півдні нашої країни, окупаційна армія протягом останнього місяця активно створювала нові оборонні укріплення на півночі Криму. Перша з них знаходиться в районі Армянська, з боку перешийка та глибоко винесена убік, а друга – за ним.

Також зараз фортифікаційні роботи проводяться неподалік Джанкоя, що є важливим показником. Зараз Джанкой (як важливий залізничний вузол) виступає як основна військова база Росії, одного з ключових елементів військової інфраструктури окупантів на півострові.

Ворог також веде інженерно-фортифікаційні роботи за 10 км від адміністративного кордону з Херсонською областю. Нова лінія оборони побудована росіянами і на південь від міста Армянськ, одразу за селом Суворове.

Все це говорить про серйозні побоювання серед росіян щодо подальшого контрнаступу ЗСУ. До окупованого Криму російське військове командування направило 150 солдатів строкової служби з Челябінської області. Вони будуватимуть на півострові оборонні споруди.

На цьому фоні слова гауляйтера Сергія Аксьонова про те, що зведення оборонних споруд нібито відповідає деяким “планам” окупаційної адміністрації, виглядають, як мінімум, наївно. А його слова про те, що у перспективи фортифікаційні споруди нібито можуть залучити туристів – і зовсім кумедні. Основні “туристи”, які можуть звернути до них увагу – українські військові.

Слід також пам’ятати, що це фортифікаційні роботи у Росії – одне із елементів корупції. І найголовніше, проведення таких робіт є політичним сигналом місцевому населенню та країнам Заходу щодо ймовірності військового сценарію деокупації цих територій з боку ЗСУ. Кримська “влада”, окупаційне командування і Кремль, що стоїть за ними, розписуються у власній стратегічній поразці. Де їхній “Київ за три дні”?

Натомість ми бачимо їхні дії оборонного характеру на Таврійському напрямку. Зокрема, вони мінують узбережжя Дніпра, облаштують фортифікації вздовж кримського перешийка та зводять “запасні” переправи через Північно-Кримський канал у районі вузлових залізничних станцій Херсонської області.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *