Китай вибрав РФ. Чому КНР стала союзником РосіїСюжет

Китай вибрав РФ. Чому КНР стала союзником Росії

Володимир Путін розмовляє із Сі Цзіньпіном у рамках Саміту Ради глав держав Шанхайської організації 16 вересня 2022 року

Китай розвиватиме свої відносини з Росією, оскільки “світ стає дедалі неспокійнішим”, заявив новий глава МЗС КНР.

Новий міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган сьогодні зробив вкрай агресивні заяви на адресу США і дуже тепло відгукнувся про Росію. Зокрема, офіційний Пекін вперше з початку повномасштабного вторгнення в Україну відкрито назвав РФ своїм головним партнером і озвучив “войовничий тон” щодо Вашингтона.

Загроза глобальній безпеці

Ган у вівторок, 7 березня, дав першу прес-конференцію у новій ролі. Донедавна він був послом Китаю в США, заробив за кордоном репутацію обережного та досвідченого дипломата, повідомляє CNN.

Але сьогодні під час свого виступу він зробив агресивний і широкий закид політиці США, попередивши про “катастрофічні наслідки” того, що Ган назвав “безрозсудною авантюрою” Вашингтона щодо поводження з Китаєм.

“Якщо США не натиснуть на гальма і продовжать рухатися неправильним шляхом, жодні загорожі не зможуть запобігти сходу вагонів з рейок і аварія, конфронтація виникне обов’язково”, – сказав міністр.

На сьогоднішньому “ретельно підготовленому виступі” Ган, лаючи США за зростання напруженості у двосторонніх відносинах, задав тон для зовнішньої політики Китаю на наступний рік.

Зазначимо, що зв’язки між двома країнами знаходяться на найгіршому рівні за останні десятиліття, і питання Тайваню далеко не єдина причина для зіткнень. Сторони непримиренні у питаннях війни РФ проти України, кібербезпеки та світового панування у сфері технологій. Напруженість досягла свого піку минулого місяця після того, як китайська повітряна куля пролетіла над Північною Америкою, а потім була збита винищувачами США.

На це під час свого виступу новий глава МЗС Китаю звинуватив США у надмірній реакції, що, за його словами, призвело до “дипломатичної кризи, якої можна було уникнути”.

Інцидент, за його словами, показує, що “сприйняття та погляди США на Китай серйозно спотворені”.

“Вони дивляться на Китай як на свого головного суперника і основну геополітичну загрозу. Це порівняно з тим, коли неправильно застібаєш перший гудзик і решта йде наперекосяк. У результаті політика США щодо Китаю повністю збилася з раціональних та здорових рейок”, – сказав китайський міністр.

“Дружба” з Росією

Ган також торкнувся розбіжностей у питанні війни Росії в Україні, звинувативши Вашингтон у подвійних стандартах. Він наголосив, що США не мають права дорікати Пекіну, оскільки озброюють Тайвань.

“Чому США говорять про повагу суверенітету та територіальної цілісністі у питанні України, але не поважають суверенітет та територіальну цілісність Китаю у питанні Тайваню? Чому США просять Китай не постачати зброю Росії, продовжуючи продавати зброю Тайваню?” – сказав глава МЗС Китаю.

При цьому він запевнив, що Пекін не надає зброї Росії.

“Китай не створював кризу. Це не сторона, яка переживає кризу, і вона не постачала зброю жодній із сторін”, – сказав Ган.

У своєму виступі він також захистив тісну дружбу між Китаєм та РФ. Ган сказав, що зв’язки між Пекіном та Москвою “подають приклад для глобальних міжнародних відносин”.

“Якщо Китай та Росія працюватимуть разом, у світі з’явиться рушійна сила. Чим нестабільнішим стає світ, тим важливіше для Китаю та Росії неухильно розвивати свої відносини”, – передає слова Гана Al Jazeera.

Він додав, що між керівництвом двох країн є “тісні контакти”, а відносини “глав держав” складають основу відносин.

“Стратегічне партнерство… безперечно, набиратиме сили”, – додав міністр.

При цьому, за його словами, взаємодія двох країн не націлена на якусь третю сторону і “не є загрозою для жодної країни”.

Позиція щодо війни

Глава китайської держави та лідер партії Сі Цзіньпін під час свого виступу у понеділок дав зрозуміти, що Китай розглядає війну в Україні насамперед із погляду протистояння зі США.

“Зокрема, західні країни на чолі зі США проводять комплексне стримування, оточення та придушення Китаю, що створюють безпрецедентно серйозні проблеми для розвитку Китаю”, – сказав Сі делегатам Консультативної конференції, консультативного органу під час щорічної сесії Зборів народних представників.

Таких відкритих, агресивних слів на адресу Вашингтона від Сі раніше не було чути. Більшу частину часу до цього він туманно говорить про “деякі країни”.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *