Зарплати нардепів у 2023 році – скільки отримали надбавок у січні

Майже всі депутати Верховної Ради за січень 2023 року отримали 100% надбавку до зарплати за “інтенсивність праці”.

Про це йдеться у відповіді апарату Верховної Ради на запит УП.

Так, із 415 депутатів лише 19 не отримали надбавку. При цьому 17 з них – позбавлені мандатів нардепи від забороненої ОПЗЖ (Ігор Абрамович, Олег Волошин, Тарас Козак, Наталія Королевська, Ренат Кузьмін, Віктор Медведчук, Юрій Солод, позафракційний Андрій Деркач), а також кілька нардепів з інших фракцій та груп, зокрема, Лариса Білозір, Олесь Довгий, Ольга Стефанишина.

Читайте також: Скандал з Льовочкіним: чи загрожує нардепу політична “смерть” і як зменшити його вплив

Ще двоє нардепів, позбавлений мандату від ОПЗЖ Андрій Аксьонов та Сергій Шахов із групи “Довіра” не отримали зарплату, але отримали компенсацію за невикористану відпустку та відшкодування за відрядження відповідно.

Зазначається, що найбільші виплати отримали голова парламенту Руслан Стефанчук – 78,9 тисяч гривень та голова комітету ВРУ у закордонних справах Олександр Мережко, який нещодавно балотувався у президенти ПАРЄ – 69,1 тисяч гривень.

У середньому виплати на одного депутата за січень склали 48,8 тисяч гривень, що включає оклад, 100% надбавку до окладу та варіативні виплати – за почесне звання, за науковий ступінь, кошти за відпустку, лікарняне або службове відрядження.

Найменші надбавки дісталися депутату з групи “Довіра” Валерію Лунченку – 4,9 тисячі гривень та виключеному з фракції “Слуг народу” Олександру Дубинському – 5 тисяч гривень.

Сумарно на всі виплати депутатам у січні 2023 року пішло 19,4 мільйонів гривень, що майже вдвічі більше, ніж за аналогічний місяць минулого року, коли на це з бюджету витратили 10,3 мільйона гривень.

Раніше ми писали, які нардепи втекли з України перед вторгненням “орків”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *