“Не країна, а мафія”. Що каже Мюнхен про РосіюСюжет

 Не країна, а мафія . Що каже Мюнхен про Росію

Володимир Зеленський на відкритті 59-ї Мюнхенської конференції з безпеки

Зеленський під час Мюнхенської конференції порівняв Україну з Давидом, а Росію – із Голіафом. Макрон заявив, що РФ “не країна, а мафія”.

У Німеччині 17 лютого стартувала Мюнхенська конференція з безпеки. Цього року головною темою зустрічі стала війна Росії проти України. Тому одним із перших на конференції виступив наш президент Володимир Зеленський. Він порівняв Україну з Давидом, а Росію – із Голіафом. І заявив, що останній “обов’язково впаде цього року, але для цього світові треба об’єднатися”.

Зазначимо, що вперше за багато років на Мюнхенській конференції не буде РФ, і “це промовистий підсумок року”, зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Нам потрібна швидкість”

Панель із виступом Зеленського у Мюнхені назвали “Давид на Дніпрі”. Президент України зазначив, що, на його думку, назва панелі не віддає належного масштабу того, що відбувається. За його словами, у небезпеці не лише Україна, а й вся Європа, а на місці Дніпра також можуть опинитися Темза та Шпреє.

“Бути Давидом означає боротися. І ми боремося. Бути Давидом означає мати Пращу для перемоги. У нас ще немає Пращі Давида з Ізраїлю. Але я вірю, що це лише тимчасово”, – заявив президент.

“У Голіафа немає шансів. Але, на жаль, він має потенціал… Він намагається виграти додатковий час для своєї агресії, торгуючи зі світом… Тому треба поспішати. Нам потрібна швидкість”, – додав він.

Зеленський також запевнив, що немає альтернативи членству України у ЄС та НАТО.

“Чи зараз для України стати повноправною частиною Європейського Союзу? Для більшості європейців це вже не питання. Ми вже отримали статус країни-кандидата. Ми вже готуємося розпочати переговори про членство”, – сказав президент.

Він нагадав, що Україна вже пов’язана з Європою економікою, логістикою та енергетикою. Зеленський також закликав не вірити пропагандистам, бо зараз Росія – вже не така потужна держава, як була 24 лютого 2022 року.

“Зараз нас більше, і ми точно сильніші. Я впевнений, що і Росія тоді була набагато сильнішою, а зараз вона не така потужна і немає такої кількості сил. Мені здається, в цьому і є наша перевага. Отже, не вірте пропагандистам , вірте у те, що на полі бою”, – сказав Зеленський.

“Роздратований” Шольц

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, який узяв слово невдовзі після президента України, заявив, що потрібно готуватися до довгої війни, але не відповів на запитання від ведучої Крістіан Аманпур: “Довго це скільки?”.

Він також закликав міжнародних партнерів, які мають бойові танки західного зразка, терміново надіслати їх Києву.

“Усі ті, хто може надіслати бойові танки цього типу, повинні зробити це. Міністр оборони Пісторіус, міністр закордонних справ Бербок і я особисто інтенсивно закликаємо до цього. Німеччина робитиме все, що в її силах, щоб зробити ці рішення легше для партнерів. Наприклад, навчаючи українських солдатів керувати танками тут у Німеччині або надавати підтримку з погляду постачання та логістики”, – сказав канцлер Німеччини.

Водночас Шольц продовжив підтримувати “баланс між максимально можливою підтримкою України та недопущенням небажаної ескалації”.

Він також дещо роздратовано відреагував на питання ведучої про можливе постачання винищувачів для України.

“Ви запитуєте мене про те, що на даний момент не перебуває на розгляді”, – відповів канцлер.

“Не країна, а мафія”

Президент Франції Еммануель Макрон під час виступу в Мюнхені звинуватив Володимира Путіна в тому, що минулого року він сказав йому, що ПВК Вагнер не має нічого спільного з Росією.

“Рік тому я розмовляв з Путіним, і він запевнив мене, що Росія не має нічого спільного з групою Вагнера”, – сказав він на конференції з безпеки.

Глава Франції зазначив, що на той момент він повірив словам Путіна, але зараз розуміє, що Росія – це “не країна, а мафія”.

“Я прийняв це. Сьогодні ми бачимо, що група Вагнера залучена у війну Росії проти України. Це означає, що Росія – звичайна мафіозна держава”, – сказав він.

Макрон також виступив за реформу ради безпеки ООН та “деяких інших організацій”

“Так, я думаю, ми маємо реформувати наш світовий порядок. Це дуже терміново, ми маємо збалансувати глобальний порядок і зробити його більш інклюзивним”, – сказав Макрон, відповідаючи на запитання після виступу.

Він зізнався, що “дуже вражений тим, наскільки ми втрачаємо довіру до глобального Півдня”.

У зв’язку з цим цього літа в Парижі відбудеться конференція для обговорення реформи МВФ та інших органів. А Рада безпеки ООН, безперечно, має стати частиною змін.

“Давайте говорити відверто: один постійний член (Росія – ред.) вибрав порушення правил, які він має обстоювати. Тому ми маємо реформувати це та змінити”, – резюмував Макрон.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *