Мюнхенська конференція – чим вона важлива для України

У Мюнхені завершилася щорічна міжнародна безпекова конференція, на яку традиційно з’їжджаються всі лідери цивілізованого світу. Основна тема зустрічі була прогнозованою – вторгнення Росії в Україну, а також політична та військово-технічна підтримка нашої країни з паралельною інтеграцією з НАТО. Чому зустріч у Мюнхені, на якій нікого з РФ не було, обернулася для кремлівського диктатора гучною поразкою, читайте у колонці для “Апострофа” військового експерта, співголови громадської ініціативи “Права справа” Дмитра Снєгірьова.

За підсумками Мюнхенської конференції можна зробити три основні висновки, які дуже не сподобаються Володимиру Путіну, його генералам, а також усій кремлівській верхівці. Перше: лідери демократичного світу окреслили консолідовану позицію щодо збільшення військово-технічної підтримки нашої країни.

Особливо голосно про це висловився британський прем’єр Ріші Сунак, заявивши, що Лондон надасть ЗСУ далекобійні боєприпаси, а також системи ППО. “Путін вважає, що Захід втомився допомагати Україні, але це не так. Зараз саме час подвоїти нашу військову підтримку”, – заявив Ріші Сунак.

Судячи із заяв британського керівництва, Лондон розглядає варіант передачі ЗСУ балістичних ракет, що б’ють на відстань на 300 км і більше.

Паралельно з цим позитивно вирішено питання навчання пілотів ЗСУ на базах НАТО, що означає, що згодом ми отримаємо від країн Альянсу винищувачі. Причому не лише F-16. Примітно, що питання надання озброєнь Україні розглядалося також у контексті поглиблення інтеграції нашої країни з НАТО, що фактично підвищує формат наших контактів з Альянсом.

Читайте: Плач Онуфрія: коли влада поставлять крапку у справі УПЦ МП

Набуття постійного членства – це питання часу та політичних компромісів, але з суто військово-технічної точки зору ми вже у багатьох аспектах відповідає стандартам НАТО.

Щоб ми стали членом Альянсу, нам потрібно спочатку перемогти у війні. Президент Франції Еммануель Макрон, який на словах не бажає РФ розпаду, закликав союзників активізувати свої зусилля, щоб ЗСУ перейшли до контрнаступу. За його словами, Україна спочатку повинна перемогти на полі бою, і тільки після цього з позиції сильної сторони розпочинати будь-які переговори з Кремлем. І не факт, що з того боку переговорного столу буде саме нинішнє кремлівське керівництво.

На зустрічі в Мюнхені було позначено консолідовану позицію Заходу – Україна має перемогти, вийшовши на кордони 1991 року. Жодних кремлівських “червоних ліній” та територіальних поступок за рахунок України для американського та європейського істеблішменту вже немає.

Друга погана новина для Володимира Путіна полягає в тому, що Захід, зокрема і ЄС, взяв курс на подальшу та повну дипломатичну та фінансову ізоляцію російського режиму. Путінській Росії немає місця у цивілізованому світі. Відповідно, величезні кошти, які Кремль витратив на свою агентуру в ЄС, зникли задарма. Такого результату, зокрема, вдалося досягти за рахунок відмови європейських держав від російської “газової голки”. Зміна риторики уряду ФРН збіглася за часом із повідомленнями про те, що Німеччина на 100% позбулася російського газового імпорту.

Крім того, адміністрація Джо Байдена вустами віце-президента Камали Харріс офіційно звинуватила Росію у злочинах проти миру та людяності. Такі висновки, а також ухвалені на їх основі рішення ведуть до ще більшої ізоляції режиму Володимира Путіна та до притягнення до відповідальності членів російського уряду через міжнародні суди та санкції.

Третя погана новина для Путіна полягає в тому, що Захід взяв курс на протидію авторитарним режимам в цілому, щоб не допустити таких історій, як відкрите вторгнення Кремля до нашої країни. Примітно, що наступною подією після Мюнхена стане тристороння зустріч Україна-НАТО-ЄС, на якій йтиметься про протидію агресивним режимам у Європі, Африці та Азії. І це свідчення того, що Україна, яка зараз веде війну з найпідлішим і найцинічнішим агресором, перебуває серед гравців, які визначають світовий порядок денний.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *