Санкції проти Росії – ЄС запровадив стелю цін на нафтопродукти

Рада Євросоюзу у суботу, 4 лютого, офіційно затвердила два граничні рівні цін на російські нафтопродукти – 100 доларів за барель на бензин та дизельне пальне, а також 45 доларів на продукцію з низькою доданою вартістю.

Про це йдеться у заяві Європейської ради.

Читайте також: Залишився один нищівний удар: як санкції можуть добити російський “Газпромбанк”

“Сьогодні Рада ЄС ухвалила рішення встановити два граничні рівні цін на нафтопродукти під кодом КН 2710, які виробляють в Росії або експортують з неї… Перша верхня межа цін на нафтопродукти, що торгуються з дисконтом до сирої нафти, встановлена на рівні 45 доларів США за барель, а друга верхня межа цін на нафтопродукти преміум-класу встановлена на рівні 100 доларів США за барель“, – наголошується у заяві.

Рішення набуває чинності з неділі, 5 лютого. Граничні ціни переглядатимуться і корегуватимуться у міру необхідності.

“Перехідний період у 55 днів передбачений для тих суден, які перевозять російські нафтопродукти, які були закуплені та завантажені на судно до 5 лютого 2023 року та вивантажені до 1 квітня 2023 року”, – додали у повідомленні.

Також Рада ЄС повернеться до перегляду механізму обмеження цін на сиру нафту у середині березня цьогоріч,. Переглядатися обмеження будуть кожні два місяці.

Нагадаємо, США готові послабити санкції проти Росії, проте є одна важлива умова.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *