Злочинна організація. Санкції США проти ВагнераСюжет

Злочинна організація. Санкції США проти Вагнера

Фото: ДОМ
Санкции против ЧВК Вагнера

Оголошення ПВК Вагнера транснаціональною злочинною організацією означає заморожування будь-яких американських активів угруповання та забороняє фізичним та юридичним особам США надавати кошти, товари чи послуги цій групі.

 
Управління контролю за іноземними активами міністерства фінансів США в четвер оголосило приватну військову компанію Вагнера транснаціональною злочинною організацією, а також наклало санкції проти пов’язаних з нею фізичних та юридичних осіб.
 
Що це означає
 
Оголошення Вагнера транснаціональною злочинною організацією означає заморожування будь-яких американських активів угруповання та забороняє фізичним та юридичним особам США надавати кошти, товари чи послуги цій групі.
 
Рішення обґрунтовується тим, що “вагнерівці” причетні до серйозної злочинної діяльності, зокрема масових страт, згвалтувань, викрадень дітей та фізичного насильства у різних країнах світу – серед іншого, у Центральноафриканській Республіці та Малі.
 
Мінфін США також додав до санкційного переліку низку юридичних та фізичних осіб на різних континентах, які підтримують діяльність ПВК Вагнера.
 
Серед іншого, йдеться про російські акціонерні товариства Терра Тек і Барл, китайську Changsha Tianyi Space Science and Technology Research Institute Co. LTD та її люксембурзьке представництво Spacety Luxembourg – вони надавали “вагнерівцям” космічні та аерознімки для військових операцій в Україні.
 
Під обмеження також потрапили особи у Центральноафриканській Республіці – Офіцерський союз міжнародної безпеки, її директор Олександр Іванов та Sewa Security Services, а також “вагнерівець” Валерій Захаров – та авіакомпанія Kratol Aviation, що базується в Об’єднаних Арабських Еміратах.
 
Перешкода для закупівлі
 
“Кремль відчайдушно шукає зброю та підтримку, у тому числі через нелюдську групу Вагнер, для продовження своєї несправедливої війни проти України”, – прокоментувала рішення відомства міністр фінансів США Дженет Єллен.
 
“Сьогоднішні розширені санкції щодо ПВК Вагнер, а також нові санкції щодо їхніх спільників та інших компаній, що підтримують російський військовий комплекс, ще більше завадять Путіну озброювати та оснащувати свою військову машину”, – сказала вона.
 
За словами представника Ради національної безпеки при Білому домі Джона Кірбі, нині в Україні налічується близько 50 тисяч найманців Вагнера, а близько 80% бійців було набрано з в’язниць.
 
За час війни в Україні Вагнер фактично став конкурувати із регулярними збройними силами Росії. Це призвело до “зростання напруженості” між російськими чиновниками та засновником Вагнера, бізнесменом Євгеном Пригожіним, вважають у США.
 
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *