Звернення Зеленського 12 січня – про що говорив президент – відео

Ситуація у Бахмуті і Соледарі Донецької області, де зараз тривають найзапекліші бої на фронті, були питанням номер один на засіданні Ставки верховного головнокомандувача.

Про це у своєму відеозверненні заявив президент України Володимир Зеленський.

Читайте також: На що окупанти перетворили Бахмут і Соледар: опубліковано знімки з супутника

“Провів сьогодні чергове засідання Ставки. Засідання, яке за своїм характером відповідало ситуації на передовій, на найбільш принципових напрямках. Звичайно, питання номер один – це Соледар, це Бахмут, це боротьба загалом за Донецький напрямок“, – зазначив він.

Зокрема, на засіданні детально розібрали, які рішення необхідні, що потрібно з підкріплення та які кроки мають бути зроблені командувачами найближчим часом. Обговорили ситуацію з постачанням озброєння, боєприпасів у війська та відповідну взаємодію із українськими партнерами.

Також Глава держави обговорив зі спікером Сейму Латвії у Києві перспективи найближчих тижнів і місяців у сфері оборони та політики.

“Зокрема, про європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Я почув упевненість у тому, що обовʼязково настане день, коли український прапор буде абсолютно нарівні з усіма прапорами держав – членів Євросоюзу. Латвія нам у цьому допомагатиме. До речі, Латвія – одна з тих країн, чия підтримка для України у перерахунку на відсотки від ВВП – одна з найбільших за минулий рік. Думаю, що цьогоріч така тенденція може зберегтися”, – зауважив Зеленський.

Відбулися телефонні переговори щодо питань безпеки з керівниками держав-партнерів.

“Ще дві європейські країни, чий голос надзвичайно важливий для України, – це Кіпр і Люксембург. А також розширюємо географію дипломатичного марафону – я говорив сьогодні з паном Президентом Кенії”, – розповів він.

Зеленський наголосив, що відповідні переговори присвячені питанням безпеки як України, так і партнерів.

“Я вдячний за підтримку української формули миру і за готовність працювати спільно з нами, щоб покінчити з російською агресією якнайшвидше”, – зазначив він.

Ще Україна ініціює створення продовольчих хабів у Африці, які постійно працюватимуть і будуть однією з нових основ відносин України та держав Африканського континенту, а також гарантуватимуть продовольчу стабільність.

Окрім того, сьогодні відкрили новий напрям у державній благодійній платформі United24 – відбудова України. Йдеться про генерацію коштів для відновлення, зокрема, житла для українців на територіях, які постраждали на тлі війни. Через United24 вже вдалося зібрати близько пів мільярда гривень від людей із понад ста країн на відновлення житла.

Загалом на фандрейзинговій платформі зібрали близько 10 мільярдів гривень.

“Дякую всім, хто допомагає Україні! Дякую кожному й кожній, хто воює за Україну! А особливо сьогодні відзначу десантників 77-ї окремої аеромобільної бригади, які разом із бійцями 46-ї окремої аеромобільної бригади в Соледарі утримують займані позиції та завдають ворогу відчутних втрат. Я дякую вам, хлопці!”, – додав на останок президент.

Раніше ми писали, що в Соледарі українські захисники роблять надможливе, щоб місто не перейшло до рук окупантів. Попри те, що ситуація досить напружена, вона контрольована.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *