Швеція не може виконати вимоги Туреччини щодо вступу до НАТО

Швеція не може виконати вимоги Туреччини щодо вступу до НАТО

Туреччина заважає вступу Швеції до НАТО

Незважаючи на те, що претензії Анкари стосуються винятково Швеції, Фінляндія не погоджуватиметься на те, щоб ратифікацію її вступу завершували окремо.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що Стокгольм не може виконати тих вимог, які Анкара висуває умовою для розблокування вступу Швеції та Фінляндії до НАТО, повідомляє SVT.

Коментуючи меморандум, підписаний між Фінляндією, Швецією та Туреччиною, перед тим, як остання погодилася на їх вступ до Альянсу на саміті НАТО в червні, Крістерссон сказав, що відтоді принципових змін не відбулося.

“Туреччина одночасно і підтверджує, що ми зробили те, що обіцяли зробити, але й заявляє, що хоче від нас кроків, які ми не можемо і не хочемо робити. І зараз рішення – у руках Туреччини”, – заявив прем’єр.

Він висловив переконання, що рано чи пізно Анкара ратифікує вступ, але відмовився прогнозувати, коли це може статися.

“Тут відіграють роль багато факторів: і внутрішньополітичні, і здатність Швеції довести, що ми серйозно говоримо те, що говоримо”, – зазначив він.

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто заявив, що незважаючи на те, що претензії Анкари стосуються винятково Швеції, Фінляндія не погоджуватиметься на те, щоб ратифікацію її вступу завершували окремо.

“Ми подали заявки на членство в НАТО разом, і ми завершимо цей процес разом. Швеція – наш найближчий друг і партнер. Крім того, вступати до Альянсу без Швеції було б не в наших інтересах – тоді захист не був би таким надійним. Швеція і Фінляндія разом є військово-стратегічною одиницею”, – зазначив Пекка Хаавісто.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Швеція і Фінляндія стануть членами НАТО до кінця 2023 року.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *