У світі рекордно зросли ціни на продовольство

У світі рекордно зросли ціни на продовольство

Ціни на продовольство у світі у 2022 році побили всі рекорди

Індекс цін на продовольство зріс до максимуму з початку розрахунку 1990 року – 143,7 пункту.

 
У 2002 році світові ціни на продовольство, в середньому, зросли на 14,3%, порівняно з 2021 роком. Індекс цін на продовольство зріс до максимуму з початку розрахунку 1990 року – 143,7 пункту. Про це повідомляється на сайті Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.
 
Зазначається, що минулого року знизилися лише світові котирування олії: індекс цін ФАО на олію знизився на 6,7%, порівняно з листопадом, і досяг найнижчого рівня з лютого 2021 року.
 
Як повідомили в ООН, поточні врожаї у південній півкулі збільшили експортні постачання пшениці, тоді як сильна конкуренція з боку Бразилії призвела до зниження світових цін на кукурудзу. І навпаки, світові ціни на рис зросли, чому сприяли закупівлі в Азії та зміцнення валюти щодо долара США для країн-експортерів.
 
 
Як заявив представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррик, експорт продовольства Чорним морем зміг вплинути на зниження вартості основних продуктів харчування у світі і врятувати від крайньої бідності близько 100 млн осіб.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *