АМУ розповіла про звернення 24 міськрад щодо ветування законопроекту 5655

24 місцеві ради з різних регіонів України звернулися до голови держави з проханням накласти вето на закон про містобудівну реформу №5655.

Про це повідомляє Асоціація міст України.

“Щодо застосування вето до законопроєкту 5655 місцеві ради продовжують звертатися до Президента України. Асоціація міст України направила своє звернення 16.12.22”, – йдеться у повідомленні.

Відповідні звернення до президента спрямували Лубенська і Чернігівська районні ради, міські ради Івано-Франківська, Луцька, Львова, Вінниці, Чернівців, Чернігова, Кам’янець-Подільського, Кременчука та інші.

Після голосування Верховною Радою законопроєкта №5655 в другому читанні на сайті президента з’явилася петиція з вимогою застосувати вето щодо цього проєкту. Менш ніж за добу петиція набрала необхідні 25 000 голосів, загалом її підписали 42 090 осіб. З 19 грудня законопроєкт знаходиться на підписі у президента.

Асоціація міст України у своєму зверненні до президента щодо ветування законопроєкту №5655 наголошувала, що містобудівна реформа в існуючому вигляді монополізує ринок, стимулює самовільне будівництво, позбавляє громадськість та органи самоврядування можливості контролювати будівництво та впливати на забудовників, а також порушує мінімум 5 положень Конституції та створює суперечності з Цивільним кодексом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *